Ultrashape, ses dalgalarıyla yağ hücrelerini parçalama yöntemidir. Ses dalgaları cildin 1.5 cm altındaki yağ hücrelerine odaklanıyor ve hücre zarını bölerek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Piyasada pek çok ‘ultrasonla yağ parçalama ve zayıflama cihazı’ bulunuyor. Ancak Ultrashape uygulama başarısıyla bu yöntemlerin önüne geçiyor. Aynen böbrek taşı kırma mantığında olduğu gibi, ultrason dalgalarının yağ hücresi için hazırlanmış ya da programlanmış hali olarak tanımlanıyor. Memorial Güzel Yaşam Kliniği’nden Dr. Seran Göçer, ‘Ultrashape cihazıyla sağlıklı incelme’ konusunda bilgi verdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Pantolonunuzu bir beden küçültün

Ultrashape cihazıyla yapılan bir işlemden sonra uygulama bölgesinde 3.5-  4 cm.’lik bir incelme elde edilebiliyor. Göbek çevresinden 4 cm. değiştirmek demek; kemeri bir diş geriye atmak ve pantolonu bir beden küçültmek demektir.

Hem incelme hem de sıkılaşıp toparlanma sağlıyor

“Bu bölgedeki yağlar parçalanınca cildim sarkacak mı? Sönmüş bir balon gibi uygulama yapılan bölgede gevşeme olacak mı?” Bunlar hastalarımızın en çok sorduğu sorular. Ancak biz hastalarımıza şunu anlatıyoruz:

“Cihazın özellikleri içinde bulunan radyo frekansın sıkılaşma ve toparlama gibi bir etkisi var. Sarkma genellikle kiloların çok hızlı alınması ve çok hızlı verilmesi sırasında oluşabilir. Sıklıkla hamilelik yani doğum sonrasında ortaya çıkabilir. Bu tarz bir işlemde 1.5-2 cm.’lik  yağ hattını parçalamakla elbette hemen sarkma ortaya çıkmaz. Ultrasonla yağ parçalama sistemine hem parçalanan yağların artması açısından hem sarkmanın azalması, tedavi edilmesi ve ortaya çıkmaması açısından radyo frekans eklenmesi, bu cihazın en önemli özelliklerindendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hedef zayıflama değil, bölgesel incelme

Bu bir zayıflama sistemi değil, bölgesel incelmeyi sağlayan bir cihaz. Zayıflama doğru beslenme ve egzersiz zemininde gerçekleşir. Ama diyete rağmen incelmeyen bölgeler vardır. Erkeklerde göbek, kadınlarda kalça, basen, iç bacak gibi. O?bölgeyi bir seansta bir beden inceltebiliyoruz. En fazla 15 gün arayla 3 ya da en fazla 4 seans yapılıyor. Kişiyi 6 haftada 15 gün aralıklarla, 12-15 cm. inceltebiliyorsak, bu bizim için yeterli bir hedeftir, yani her seansta 4 cm. hedefliyoruz.

Göbeğiniz ya da bel çevrenizden şikayet ediyorsanız

Kişinin cilt altında en az 1.5 cm’lik yağ dokusu muayene sırasında tutulabilip belirlenebiliyorsa bu işlem yapılıyor. Göbeğinde ya da bel çevresinde fazlalıkları olanlarda sıklıkla kullanılıyor. Ancak bu kişinin yapısına göre değişiyor. Örneğin 2 cm. yağ kalınlığı olan kişilere bir seans uygulama yapılırken, 6 cm. yağ kalınlığı olan bir kişide 3 seans uygulanıyor.

Sosyal yaşama hızlı dönüş

Bu, toplamda 11.5 saat süren bir işlemdir. Sonrasından  kişi kalkıyor, giyiniyor ve hemen evine dönebiliyor. Hiçbir sorun, ağrı, hiçbir sızı olmuyor. Hafif bir sıcaklık hissi dışında herhangi bir ağrı sızı hissedilmiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kilo Verirken Bunlara Dikkat Edin
nasıl zayıflarım
bergüzar korel nasıl zayıfladı
Zayıflama suyu işe yarıyor mu
Metabolizma Hızını Artırmanın Yolları
Zayıflamada temel kurallar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.