Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) üzerinde çalıştığı tavsiye raporunda insanların günlük şeker ihtiyacının yüzde 10 olduğu belirtilmiş.Şeker Bağımlılığını Yenmek İçin 10 Taktik

Ancak Beslenme Değerlendirme Komitesi’nin (NUGAG) yaptığı çalışmalarda günde yüzde 10 şeker içerikli kalori alımının diş sağlığına zararlı olduğunu tespit etti.

Bunun üzerine araştırmayı yapan komite, günlük kalori alımındaki yüzde 10 şeker oranının obezite ve diyabete neden olduğu için “Şeker sınırı yüzde 5’in de altında olmalıdır” şeklinde bir tavsiye raporu sundu.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler için yaklaşık 70 gram ve kadınlar için 50 gram şeker anlamına gelen sınır, günlük 6 çay kaşığı şeker civarında olan tüketim sınırı, çoğu ürünün oldukça şekerli olduğunu gösteriyor.

Marketlerde bulunan her 4 üründen üçünde aşırı şeker olduğunu belirten Amerikan bilim dergisi News Science’ın şubattaki raporu, makarnada bile 3.5 gram şeker olduğunu açıkladı. Ayrıca sadece bir kutu kola içerek günlük şeker tüketimini tamamlamak mümkün.

Sağlığımız için yukarıdaki bilimsel verileri göz önünde bulundurmalı ve günlük şeker tüketimini sil baştan düzenlemiliyiz. Alış-verişlerde aldığımız ürünlerin besin değerlerini de incelemeliyiz.

Sağlıklı günler dileğiyle… saglikvakti.com

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıf Bacaklar
Karaciğer Büyümesi Nasıl Önlenir? Tedavi ve Testler
İlk İlişki
Kalp Krizini Önleyen Diyet Nasıl Olmalı?
Atardamar (Arter) Tıkanmasını Önleyen Besinler
Kulakta Kitle, Yumru, Beze, Şişlik
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.