Proteinler vücutta kas dokusunun oluşumunda görev almaktadırlar. Yani bir nevi protein demek kas demektir. Vücut enerji yakma konusunda ise, öncelikle karbonhidratları, sonra yağları ve ondan sonra da proteinleri tercih eder. Çünkü proteinler adeta küçük enerji bombaları gibi yüksek enerji oranları barındırmaktadırlar.

Sağlıklı ve hızlı kilo vermek isteyenler için iki haftalık uygulanabilen bu diyette aç kalmak diye bir şey kesinlikle yok. Öncelikle bu diyet esnasında, birinci hafta ve ikinci hafta programlarının farklı olduğunu belirtmek gerekiyor çünkü diyetin bütün hassasiyeti burada başlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

İki Haftada Beş Kilo Verin!

Birinci hafta, kesinlikle yeşil sebze, meyve gibi maddeler tüketmiyorsunuz. Ekmekten şekerden uzak duruyorsunuz. Yalnızca proteinler ile besleniyorsunuz. Ve yağ kesinlikle yasak. Peki bu nasıl olacak? Bunun için sabah kahvaltılarında karnınız tamamen doyana kadar ancak şişkinlik yaratmayacak kadar haşlanmış yumurta veya domates suyu gibi alternatif ve enerji oranı düşük sıvılarla yada herhangi bir saf yumurta ürününü yiyebilirsiniz. Öğle yemeklerinizde tavsiyemiz su ile haşlanan kırmızı et veya tavaya su koyularak pişirilecek et iken, akşam yemeklerinde haşlanmış veya buğulama yapılmış beyaz et tercih etmeniz sindirim sisteminiz için rahatlatıcı olacaktır. Bu diyet boyunca ılık su tüketmenizi de tavsiye ediyoruz ki sindiriminize yardımcı olsun.

İkinci haftada ise, protein beslenme düzeninize bazı sebzeler ile destek çıkmanız gerekiyor. Öncelikle kış aylarının da gelmesiyle portakal ve mandalina gibi C vitamini depolarını size akşam yemeklerinden sonra aperatif olarak tavsiye ediyoruz. Bunun dışında öğle yemeklerinde yemeğin yanında salata yiyebilir, sabah kahvaltılarınızı ise domates ve salatalık ile renk katabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kendi Diyetinizi Kendiniz Hazırlayın
Lahana diyeti
Demet Kutluay diyeti
Yaz Mevsiminde Beslenme
Bir Yılda 24 Kilo Zayıflamak Mümkün
Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.