30 GÜNDE BACAK ZAYIFLATMA30 Günde Bacak Zayıflatma

Bacaklarınızdan fazla yağları vermeniz hem görünümünüzü ve hem de genel sağlığınızı iyileştirecektir. Çok fazla yağ taşımanız sizi yavaşlattığı gibi bu yağlılık aynı zamanda sizin kalp – damar hastalıkları ve şeker hastalığı riskinizi de yükseltecektir. Kilo verme konusunda her zaman makul olan ölçü haftada 0,5- 1 kilogram arasında kilo verilmesidir ve hedefiniz bu olmalıdır. Bu miktardaki bir kilo verilmesi ise size ayda 2-4 kilogram arasında zayıflatacaktır. 30 gün içerisinde bacakları zayıflatmak için sağlıklı bir yeme planı, kardiyovasküler egzersizler ve bacak tonlama egzersizlerine ihtiyacınız vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

  1. AŞAMA

Sağlıklı, düşük kalorili diyet tüketin. Vücudunuzun ihtiyacından daha fazla alınan yağ sizin bacaklarınız dahil olmak üzere yağ depolanmasına yol açar. Öncelikle şekeri hayatınızdan çıkarın ve şeker kaynaklı kalorileri ortadan kaldırın. Daha sonra bitkisel ve hayvansal kaynaklı yağları azaltın. Zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar tüketilebiliyorken hayvansal yağlardan sakının. Aşırı yemek yemeyi önlemek için –Eğer 1 porsiyon yiyorsanız yarıma düşürün– porsiyon boyutları ölçün. Birçok diyetisten bu konuda meyve, sebze, tam tahıllar ve yağsız kümes hayvanları gibi yağsız protein tüketilmesini önermektedir.

  1. AŞAMA

30 gün boyunca, haftada 5 gün ve günde 30-60 dakika kadar kardiyovasküler egzersiz yapmanız diyetinizde yaptığınız değişiklikler kadar önemlidir. Kardiyovasküler egzersiz kilo kaybetme sürecinde tek başına önemli oranda yağ yakılmasını sağlar. Bu egzersizleri yapmaya “zamanım yok diyorsanız” kilo kaybı sürecini hızlandırmak için paten, vücudunuzun kullanmasını gerektiren bir işte çalışma, yürüyüş ve bisiklet gibi bacakları hedef alan egzersizleri yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  1. AŞAMA

otuz günde bacaklarınızı zayıflatınAy boyunca haftada 2-3 gün squat (oturma yada çömelme) yapın. Squat, kalçalar için en iyi egzersizlerden biridir. Bacaklarınızı kalça genişliğinden biraz fazla açarak çömelip kalkma hareketi yapın. Kendi dayanma gücünüze göre tekrar ve setler haline dönüştürün. Eğilip kalma aynı düzlem üzerine olmalı, eğildiğinizde dizlerinizi açmamalısınız.

  1. AŞAMA

30 gün boyunca haftada 2-3 gün atılım yada hamle egzersizlerini yapın. Kalça genişliğinden biraz fazla ayaklarınızı açın. Sağ bacağınız ile ileri doğru adım atın ve ağırlığınızı bu bacağınıza doğru kaydırmak için dizlerinizi bükün, sağ ayağınızın tabanı yere basmalı. Bu aşamada diz parmaklarınızın ilerisinde olmalı. Diğer bacağınızın dizi ise yerde ve sol ayak parmakları kıvrılmış olmalı. Bu hareketten sonra geri kalkın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün, yukarı kalktığınızda sağ ayağınızı diğer ayağınızın yanına alın. Yeni bir hamle yapın, esneyin ve yukarı kalkın –ileri ve geri-. otuz günde bacak inceltmeBu hareketi dambıllar ile de yapabilir yada sağ ayağınızı ileriye doğru değil de geriye doğru da yaparak egzersizinizi çeşitlendirebilirsiniz.

  1. AŞAMA

30 gün boyunca evinize giderken asansör veya yürüyen merdiven kullanmak yerine sadece merdiven kullanın. Merdivenleri kullanarak yağ yakabilir ve bacaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Uzmanlar, sadece merdiven ile çıkmanın dahi %15 oranında erken ölüm riskini azalttığını belirtiyor.

NOT: Sağlığını ve uygun kilonuzu korumak amacı ile 30 gün sonunda da bu egzersizleri sürdürmeye devam ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Basen ve Üst Gövde Genişliğinde Farklı Hormonlara Dikkat.
kilo almanın nedenleri
çalışırken kalori yakma
Ece erken nasıl formda kalıyor
Küçük Göbek Nedir? Nasıl Eritilir?
Anoreksiya
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.