Her Pazartesi başlanılan diyetler, daha hafta bitmeden sona eriyor. Kendi kendine kilo veremeyeceğini düşünenler ise sürekli diyetisyenlerin kapılarını aşındırıyorlar. Diyetisyenin dediklerini harfi harfine yerine getirenler bile bazen istedikleri kiloya kavuşamıyorlar.

İş sadece yemek yeme şeklinin veya porsiyonlarının azalmasıyla da bitmiyor. Düzenli olarak spor yapmanız, günde birkaç kez tuvalete gitmenize sebep olacak kadar çok su içmeniz gerekiyor. Dergilerde ve gazetelerde çıkan onca kilo verme tavsiyesi de işinize yaramıyorsa, düşünce yapınızı değiştirmenin zamanı gelmiş demektir: Sadece dört günde yemek hakkındaki düşüncelerinizi değiştirebilir ve sıkıntılarınızın üstesinden gelebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hepimiz, daha az yiyerek ve daha çok egzersiz yaparak kilo verebileceğimizi biliyoruz. Peki, kaçımız bunu harfi harfine uyguladığı halde başarılı olabiliyor?

Yazımızı okuyarak beyninizin mantıklı tarafının ve vücudunuzun aynı anda çalışmasına imkân veren yeni tekniklerle düşünce yapınızı değiştirip hayalinizdeki kiloya daha rahat bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Kendinizi hiçbir şeyden mahrum etmeyin

Arkadaşlarınızla birlikte bir restorana gittiniz ve yemeklerinizi yedikten sonra herkes tatlı siparişi vermek istedi. Siz ise fazla kilolarınızı düşünerek bir dilim kekten uzak durmayı tercih ettiniz. Bu şekilde davranarak, hormonlarınızın pompalanmasına ve yemek yeme isteğinizin artıp vücudunuzda yağ depolanmasına sebep olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Neden işe yarıyor? Yapılan bir araştırma, kalori alımı yüzde 50’ye düşürülen bir grup insanın altı ay içinde yemek konusunda takıntılı bir şekilde davranmaya başladığını ortaya çıkardı. Bu insanlar hem aşırı miktarda yemek tüketiyor hem de depresif hareketler sergiliyorlardı. Uzmanlar buradan yola çıkarak, inkar etme yönteminin kilo verme konusunda hiçbir yardımı olmadığını ortaya çıkardı.

4 gün içinde yapılabilecekler: Tehdit altında hissetmek ve yoksun kalma düşüncesi, normalden daha fazla yemek yemenize sebep olur. Bu durumdan kaçınmak için kendinizi sakinleştirmenin bir yolunu bulmanız gerekiyor.

Aç olmadığınız bir zaman dilimini seçerek yalnız olabileceğiniz bir yere gidin. 10 dakika boyunca derin derin nefes alın. Nefesinizi verirken, sakinleştirici bir etkiye sahip olan “Her şey yolunda” cümlesini yüksek sesle söyleyin. Bu egzersizi yaparken kendinizi stres altında hissederseniz, ağzınızda stres hormonlarının sebep olduğu acı bir tat oluşur. Bu egzersiz, diğer kilo verme stratejilerinin temelini oluşturur. İyice rahatlayana kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

RUHUNUZU BESLEYİN

Öğünler arasında zararsız abur cuburlardan tükettiğinizde karnınızda oluşan tokluk hissi, öğünleri daha hafif bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Cips, çikolata gibi abur cuburları hayatınızdan çıkarmalı ve sizi aynı şekilde mutlu edebilecek hobiler edinmelisiniz. Bir şeyler yemek istediğinizde, aklınıza abur cubur dışında başka şeyler getirerek açlık hissinden uzaklaşabilirsiniz.

Neden işe yarıyor?

Koşu bandında veya açık havada koşabildiğiniz kadar koşun. İyice yorulduktan sonra yoğun bir açlık hissetmeye başlarsınız. Vücudun verdiği bu açlık reaksiyonu, stres hormonlarının artmasına ve beynin tatlı tüketmeniz konusunda sizi teşvik etmesine sebep olur. Böyle bir durumda aşık olduğunuz o ilk anı düşünerek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan hormonların salgılanmasını sağlayın. Beyninize talimat vererek yağdan uzak durmasını tembihleyebilirsiniz.

4 gün içinde yapılabilecekler: Sevgilinizle evi toplamak gibi sizi abur cubur tüketmekten uzak tutacak şeylerin listesini çıkartın. Bunların, sizi zararlı besinler tüketmenin zevkiyle aynı derecede mutlu edeceğinden emin olun. Bu egzersizleri yaptıktan sonra sorunun kaloriyle ilgili olmadığını anlayabilirsiniz. Tavsiyelerimiz sayesinde ideal kilonuza ulaşabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca yemek yeme alışkanlıkları konusunda kendinizi eğiterek incelmenin yanında daha mutlu ve sakin bir insan haline de gelmeniz mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göbek eritme bandı
Çilek zayıflatırmı
Zayıflama Egzersiz Hareketleri
Ramazan ayında oruç tutarak zayıflamak
Akdeniz Diyeti İle Kilo Verme
Çıtırdatma teknoloji ile zayıflama yöntemi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.