40’LI YAŞLARDA YAPILAN MAKYAJ HATALARI40' lı Yaşlarda Yapılan Makyaj Hataları

40 yaşından sonra insan cildi on yıl öncesine göre falan daha farklıdır. Bu yüzden yapılacak makyajda da farklılık yapılması gerekir. 40’lı yaşlarda yaygın olarak yapılan makyaj hataları ve bunlardan kaçınma yollarını aşağıdaki adımlarda görebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

DİKKAT EDİLECEK PÜF NOKTALARI

1/ Makyaj kullanmayı bırakmayınız. Makyaj cildinizi yıpranmış gibi göstermediği sürece durdurmak zorunda değilsiniz. Makyaj yapmanız daha genç görünmenizi sağlar.

  • Yaşlandıkça yapılan makyaj, kusurları, yorgunluk belirtilerini gizleyerek maskeleme sağlar.

2/ Çok zengin bazlı kremleri kullanmaktan kaçının. Çünkü bu tür kremler cilde iyice nüfuz edemeyeceği için kırışıklık ve diğer cilt kusurları için yeterli etkiyi göstermeyecektir. Bu nedenle hafif ve besleyici, akışkan ürünler tercih ediniz.

3/ Yüzünüzün tümü için fondöten kullanmayın. Daha hafif fondötenler bakınız. Sorunlu alanlar için (çiller, kahverengi lekeler, kızarıklık, vs.) bir tür kullanın. Sonra hafif bir fondöten ile harmanlayın.

  • Çok fazla kalın sürdüğünüz fondötenler kırışıklık ve çizgileri kapatmaktan ziyade daha belirgin olmasına neden olur. Buna dikkat ediniz.

4/ Olgun cildin hassas cilt olduğunu unutmayın. Aynı zamanda kurudur. Alacağınız makyaj ürünleri hassas ve kuru ciltler için uygun olmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

5/ Pudra tozunu da aşırı kullanmaktan kaçının. Fazlası anında sizi 10 yaş daha büyük gösterebilir. Bu nedenle pudra tozu uygularken fazla cömert davranmayınız.

  • Makyaj fırçasını pudra tozunun dibine kadar daldırın daha sonra sallayın. Sonra fırçayı yüzünüzün merkezinden dışa doğru, yavaşça ve hafif darbelerle vurun.

6/ Bronzlaştırıcı krem ve tozlardan kaçının. Bu ürünler çok fazla parlama sağlamamakta ve sizi daha yaşlı göstermektedir. Portakal renk tonuna sahip herhangi bir tozdan kaçının.

7/ Allık miktarını azaltın. Yaşlı yanaklar daha fazla içe çökük olduğundan hafif bir fırça dokunuşu yeterli olmaktadır. Derin fırça darbelerine gerek yoktur.

8/ Yoğun göz farlarından da kaçının. Göz farı uygularken doğal görünümünü korumak için üzerine hafif fırça darbesi vurunuz. Tüm göz kapağı boyunca canlı renkleri kullanmaktan kaçının.40 Yaş Üstü Makyaj Önerileri

  • Parlak veya ışıltılı göz farlarından kaçının. Bu tür farların kırışıklıkları vurgulama eğilimi bulunmaktadır.

9/ Maskara ve eyelineri yumuşatın. Göz kapağı ve kirpikleri nazik ve yumuşak bir renk tonu ile çiziniz. Kalın maskara kullanmaktan ya da kirpiklerin yapıştırılmış olması gerekir. Koyu makyajlarınızı hafif sürünüz veya minimum miktarda tutun. Aksi halde daha yaşlı gösterebilir.

10/ Dudak rengini de azaltın. Parlak rujlar 20’li ve 30’lu yaşlarda kadınlar üzerinde güzel görünür. Ancak 40’lı yaşlarda ezici olmaya başlar ve yaşlanmanın etkisiyle cilt ile kontrastı daha güçlü hale gelmektedir.

  • Eğer dişleriniz renksiz ise, dudak renklerinde kahverengi ve bordo gibi koyu renklerden kaçının.
  • Işığı yansıtması için açık renkler kullanınız.

BUNLARI ÖNEMSEYİN

  • Kendi stilinizi bulmaya çalışın. Herkes için geçerli mükemmel bir tavsiye yoktur. Seçeceğiniz giysiler ve yapacağınız makyaj kim olduğunuzu yansıtacak ve tercihleriniz hakkında bilgi verecektir. Eğer tavsiye edilmediği halde bir ürün sizde iyi sonuçlar verdiyse kullanabilirsiniz. Makyaj, giyim ve yaşam hakkındaki her şey, tavsiye ve öneri iledir, bir kesinliği yoktur.
  • Günlük kullanım için, her zaman yıkanabilir bir maskara kullanın. Su geçirmez olanlardan kullanmayın. Bu yaşlarda kirpikleriniz daha ince ve zayıftır. Bu nedenle kullanacağını su geçirmez maskaralar kirpiklerde kırılmaya neden olabilir.
  • Cildinizi günlük olarak temizleyin, nemlendirin ve su kaybına karşı koruyun. Düzenli ve günlük bakımlarınız, cildin temizlenmesini ve tazelenmesini kolaylaştırarak kırışıklık oluşmasını da engeller.
  • 40’lı yaşların başlarında olan kadınlarda genellikle kırışıklık pek görülmez. Bu yaşlarda çoğunlukla ince çizgiler, lekeler, koyu halkalar ve göz torbalı görülür. Yağlı cilde sahip kadınlarda da kırışıklık görülmez. Bu nedenle bu yaşlarda hafif bir kapatıcı kullanılması yeterli olacaktır. Ağır fondötenlerden ziyade parlatıcı kremler kullanınız.

DİKKAT

50’li yaşından sonra diş parlatıcı kullanımını azaltın. Yaşlı insanlarda, yaşlanmaya bağlı olarak mükemmel beyaz diş görünümü pek olmadığı için diş beyazlatıcılarının ölçülü şekilde kullanılması önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şiddetli Tahriş Olmuş Yüz Cildine Bakım
Ellerinize Genç Görünüm Kazandırma
Kene Nasıl Çıkartılır
Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?
Çillerin Rengini Açma Yöntemleri
Seboreik Dermatit
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.