A-FERİN FORTE FİLM TABLET:

a-ferin forte özellikle ateşli durumlarda kullanılabilecek bir ilaçtır. Ateş düşürücü özelliğinin yanı sıra ağrı kesici olarak ta kullanılabilen A-ferin Forte *grip soğuk algınlığı *nezle * grip *akıntılı ve ağrılı ateşli birçok hastalıkta kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

A-Ferin Forte Hakkında bilmeniz gerekenler.

Öncelikle bu ilaç sürekli kullanım için kesinlikle uygun değildir. İlacı bir haftadan daha fazla asla kullanmayınız.

Reflekslerde yavaşlatma etkisinden dolayı A-ferin Forte tehlikeli işlerde çalışanlar, araç kullananlar dikkat gerektiren işlerle uğraşanlar tarafından kullanılmamalıdır.

A-ferin forte alkol gibi alışkanlık yapan maddelerle beraber kullanılmamalıdır.

İlaç pediatrik değildir. Çocuklarda kullanılmaz.

DİKKAT: Bu hap 650 mg parasetamol içerir bu etken madde ilaca ağrı kesici özelliğini kazandırmaktadır. Parasetamol maddesi kahve çay gibi kafein-tein içeren maddelerle alındığında etkisi artan bir yapıdadır. Dolayısıyla ilaçla birlikte alacağınız kahve-çay gibi içecekler ilacın ağrı kesici-uyuşturucu etkisini artıracaktır.

Aferin Forte’u Kimler Kullanamaz?

Sponsorlu Bağlantılar

Aferin Fortede parasetamol maddeden 650 mg varken klorfeniramin maleat dan 4 mg vardır bu maddelere karşı alerji geliştirebilecek bünyelerde ilacın kullanılması uygun değildir. Bunların yanı sıra karaciğer, böbrek ve kalp yetmezliği olan hastaların bu ilacın kullanımına dikkat etmesi gerekir. Bu hastaların ilacı doktoruna danışmadan ve doktor gözetimi altında olmadan kullanması doğru değildir.

12 yaşın altındaki çocukların ve hamilelerin bu ilacı kullanmaları doğru değildir.

Aferin Forte Zehirlenmesi:

Ağızda kuruluk, kalp atımlarında düzensizlik, baş dönmesi, kas seğirmeleri ve istemsiz kas kasılmaları, mide ağrısı beraberinde genellikle mide bulantısı gibi durumlar ilacın yan etkilerindendir. Bu belirtileri gözlemlediğinizde doktorunuza başvurun. Eğer bu durumlar şiddetliyse mutlaka acil servisi 112 den arayarak yardım isteyin.

Aferin Forte Yan etkileri Nelerdir?

 • Deride döküntülü kaşınmalar,
 • Baş dönmesi,
 • Hareketlerde yavaşlamalar,
 • Ağızda kuruma,
 • Uykusuzluk yada aşırı uyuşukluk hali,
 • Kulak çınlamaları,
 • Kas seğirmeleri
 • İstemsiz kas kasılmaları,
 • Kalp atışlarında düzensizlik,

Bazı durumlarda huzursuzluk ilacın yan etkilerindendir. Bu durumların 2-3 günden fazla sürmesi durumunda hemen ilaç kesilmeli ve doktora başvurulmalıdır.

A-Ferin Forte Hangi İlaçlarla Kullanılmaz?

 • Bu ilaç sara hastalarında kullanılan hemen hemen bütün ilaçlarla etkileşim yapar ve kullanılmamalıdır.
 • İlacın depresyon tedavisi görenler tarafından kullanılması doktor tavsiyesine bağlıdır.
 • Bu ilacın doğum kontrol haplarıyla kullanılması doğru değildir.
 • İlacın bulantı baskılayıcı Metpamid gibi ilaçlarla kullanılması doğru değildir.

İlaç hakkında kesin ve en doğru bilgiyi doktorunuzdan, eczacınızdan yada ilacın içerisinden çıkar prospektüsten öğrenebilirsiniz.

Dikkat: Her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da doz ve bu dozun zamanında alımı çok önemlidir. İlacın zamanında alınmaması durumunda fazladan ilaç almak doğru değildir. Düzensiz aralıklarla ilaç almak faydadan çok zarar getirir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Atarax Şurup
Asetaminofen
Arveles 25 Mg 20 Film Tablet
Purinol Efervesan AntiBiyotik Kullanımı Bilgileri
Asetazolamid
Antidepresan İlaçlar Kilo Aldırır mı?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.