Aç Kalmadan Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Genellikle toplumumuzda kişiler kilo vermek istedikleri zaman öğün miktarını azaltarak ne kadar az yersem o kadar çok zayıflarım düşüncesine hakim oluyor. Fakat bu düşüncenin yanlış olduğu ve kişinin kilo vermesine hiçbir fayda sağlamadığı yapılan son araştırmalarda da ortaya çıkmıştır. Uzmanlar sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen kişilerin mutlaka yedikleri yemekten keserek değil düzenli bir şekilde kendi vücutlarına uygun şekilde beslenmelerini tavsiye etmektedirler. Bu makalemizde de kendinizi aç bırakmadan nasıl zayıflayabileceğiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

– Yemekleri Yavaş Yavaş Yiyin.

Öğünlerde yemekleri çabuk yediğiniz taktirde farkında olmadan daha fazla porsiyon yemiş olursunuz. Bu sebepten ötürü yemekleri iyice çiğneyerek yavaş yavaş yemek, edinilmesi gereken önemli bir alışkanlıktır. Yemek yerken mutlaka en az yarım saat sofradan kalkmamayı aklınıza koyun ve bu süre zarfına yayarak kendinizi dengeleyin. Yemekleri koyduğunuz tabaklar ve porsiyonları mümkün olduğunca ufak olsun. Küçük çatal ve kaşık kullanımı size ilk başlarda yavaş yemeniz için yardımcı olacaktır. Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız bu durumu bir alışkanlık haline getirmeniz ve hayatınız boyunca devam ettirmeniz önemlidir.

– Sebze Tüketmeyi Kesinlikle İhmal Etmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle sebzelerin içerisinde yüksek lif olduğu için bu sebzeleri tükettiğiniz zaman daha hızlı tokluk hissi almanızı sağlayacaklardır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise sebzeleri ne şekilde pişirmeniz gerektiğidir. Mümkün olduğunca sebzeleri pişirirken az yağ kullanılması kilo vermek için oldukça önemli bir etkendir. Ayrıca öğünlerde sadece tek bir sebze yerine birden farklı sebze çeşidi tüketmeniz hem yanında ekstradan başka bir şey yememenize yardımcı olacak hem de öğünlerinize lezzet verecektir. Hazırlamış olduğunuz sebze yemeklerine ayrıca lezzet katmak için limon sosları da ilave edebilirsiniz.

– Güne Uykunuzu Alarak Başlayın.

Son senelerde yapılan bir takım araştırmalar neticesinde düzenli bir şekilde uyumanın ve bir sonraki güne uykuyu alarak başlamanın diyet yapan kişiler üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu ortaya çıkarmıştır. Gece uykusunu en az yedi saat yapan kişiler kaliteli bir şekilde uyudukları için daha hızlı bir şekilde zayıflayabilmektedir. Yalnız bu durum kişilerin farklı metabolizma sistemleri olduğundan dolayı herkesde aynı etkiyi yaratmayabilmektedir. Bunun dışında can sıkıntısından ve enerjinin az olmasından dolayı ekstra takviye yapma ihtiyacından dolayı gün içerisinde yapmış olduğunuz atıştırmalıkların da önüne geçebilirsiniz.

– Her Gün En Az 30 Dakika Egzersizi İhmal Etmeyin.

Her gün düzenli bir şekilde en az yarım saat normal tempoda yürüyüş yapmanız senede hiçbir beslenme programını uygulamadan bile 4 veya 5 kilo vermenizi sağlamaktadır. Üstelik buna zaman ayıramayan bayanlar için ev temizliği, bahçe işleriyle uğraşma veya alışverişe gitme gibi durumlarda egzersizden sayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bitki Çayları Özellikle Kışın Tüketilebilir
Sigarayı bırakınca kilo almamak için öneriler
Doğal şekilde kilo verme
Gentest zayıflama
Misutgaru şikayet yorumları
Her Akşam Öğününde Mutlaka Çorba Olsun
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.