AÇIK TENLİ CİLT MAKYAJI NASIL YAPILIRAçık Tenli Cilt Makyajı Nasıl Yapılır

Açık tenlilerin makyaj malzemesi bulması zor olabilir. Birçok renk bu ciltler için ağır gelmekte veya ten rengi ile uyuşmamaktadır. Ancak açık tenli ciltler için kullanılabilen renk seçenekleri ve makyaj stilleri de az değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu makalede bir günlük makyaj rutininde açık ten rengi için en uygun olabilecek renk seçenekleri sunulmaya çalışılmıştır.

1. YÖNTEM: Ten Renginizle En Uyumlu RenK Ailesini Bulunuz

#### Cildinizin alt renk tonlarını belirleyiniz.

 • Cildiniz sıcak alt tonlar (sarı kırmızı veya turuncu) veya soğuk alt tonlara (pembe, mor veya mavi) sahiptir.
 • Cilt tonunu belirlemenin hızlı bir yolu, bileğinizin iç tarafındaki damarlara bakmaktır. Eğer mavi veya mor renkte ise soğuk alt tonlara, eğer yeşilimsi ya da sarımsı ise sıcak alt tonlara sahipsiniz.
 • Soğuk cilt tonları, beyaz, siyah, gri, lacivert, mavi tonda kırmızı, parlak pembe, mücevher tonları ve buzlu pastelde en iyi görünür.
 • Sıcak cilt tonları ise turuncu, altın, zeytin, fildişi, şeftali, açık pembe, aqua ve parlak yeşilde en iyi şekilde görünür.

#### Belirlediğiniz renk ailesinden makyaj seçiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Açık ten rengini cafcaflı gösterdiği için çok parlak veya çok koyu makyajlardan kaçının. Renk ailesinden sessiz tonları seçin veya makyajı hafifçe uygulayın.
 • Genel olarak, pembe, nü ve kiraz kırmızısı açık ten rengi ile uyumlu olmaktadır.

2. YÖNTEM: Her gün uygulanabilecek makyajlar

#### Cildinizde göze çarpan kusurları örtün. Bunun için cilt tonlarınızla uyumlu bir kapatıcı tercih edin. Kapatıcıyı uygularken hafif dokunuşlar yapınız ki cildinizde çillenme benzeri görünümler oluşmasın.

#### Hafif bir mat pudra tozu uygulayın. Birçok cilt pudrası ve kapatıcılar turuncu renginde olduğu için açık renkli tenlerde garip durmaktadır. Bu nedenle cilt tonunuzla uyumlu olan ve içinde yapay renkler içermeyen transparan ürünler tercih ediniz. Geniş bir yüzey alanı kapsayan, tozu eşit dağıtan, büyük ve yuvarlak kabuki fırçalar en iyisidir.

#### Yanaklarınıza hafif allık sürün. Cildinizin renk ailesinden bir renk seçin fakat açık bir renk olmasına dikkat edin. Gülümseyerek yanaklarınızın elma şeklinde şişirerek küçük bir pudra fırçası kullanarak dairesel hareketlerle allığı uygulayınız.

#### Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat maskara uygulayın. Eğer siyah renk gündüz için çok baskılı ise açık veya kahverengi maskara tercih edebilirsiniz.

#### Alt kirpik kenarlarına beyaz eyeliner (göz kalemi) çekiniz. Beyaz göz kalemi gözlerinizin daha büyük ve daha uyanık görünmesini sağlar.

#### Dudaklarınıza renkli ya da şeffaf bir dudak kremi sürünüz. Cildinizle uyumlu olmasına özen gösterin. Açık pembe çoğu zaman güzel görünmektedir..

3. YÖNTEM: Akşam İçin Makyaj Hazırlığı

#### Yukarıda belirtilen birinci ve ikinci adımı tekrarlayın.

#### Bir vurgulayıcı kullanın. Parmaklarınızı veya küçük bir fırçayı kullanarak, kaşlarınızı altına, göz altlarına, elmacık kemiklerinizin üzerine vurgulayıcı kullanın. Bu işlem, cildinizin daha parlak görünmesini ve gözaltı halkalarının gizlenmesini sağlayacaktır.Açık Tenli Yüz Makyajı

#### Yanaklarınıza, elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayın. Akşam için, daha koyu ve daha belirgin bir allık kullanabilirsiniz.

#### Göz bölgesinde dumansı, koyu füme rengi oluşturun.

 • Kaş kemiğine kadar göz kapağının üzerine göz kalemi çekiniz.
 • Açık gri renklendirme için göz kapaklarınızı kapatın.
 • Göz kapaklarına koyu gri veya karma renkli göz kalemi kullanın.

#### Kirpikleri kıvırın ve siyah ya da kahverengi üç kat maskara uygulayın. Ruj ya da parlatıcı kullanın. Görünüm olarak koyu renkli rujlar akşam için uygun olacaktır. Daha koyu pembe ya da leylak rengi deneyebilirsiniz. Aşırı şekilde parlak veya koyu tonlardan kaçının. Sonrasında Makyajınızı bitirin.

DİKKAT EDİLECEK ÖZELLİKLER

 • Eğer fondöten kullanıyorsanız, MAC markası ten renklerine göre geniş bir renk yelpazesi sunmaktadır.
 • Kahveyi ve sarının tonları açık tenler için önerilmemektedir.
 • Eğer cildinize ait renk gurubunu belirlemekte sıkıntı yaşıyorsanız, ilgili bir güzellik ve kozmetik mağazasına gidip yardım alabilirsiniz.
 • Sahte kirpikler çoğu zaman gerçekten harika görünmenizi sağlar.

UYARILAR

Yatmadan önce makyajlarınızı çıkarınız. Cildinize her gün güneş kremi uyguladığınızdan emin olunuz. Bu özellikle de kolayca yanabilen açık tenli insanlar için daha önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yumurtalık Kisti
Adet Dönemi Nasıl Geciktirilir
Vajinadan- Rahimden Ses Gelmesi
Adet Ağrısına Ne İyi Gelir
Cilt Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir
Açık Tenli Cilt Makyajı Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.