ADET AĞRISINA NE İYİ GELİR?Adet Ağrısına Ne İyi Gelir

Adet yada regl ağrıları her kadının karşılaştığı zorlu bir süreçtir. Bu zorlu süreç ile başa çıkmada size yardımcı olabilecek ilaçlar, doğal ve beden uygulamaları adet kramplarının tedavisinde size yardımcı olacaktır. Başlangıçta aşağıda sıralanan faktörlere dikkat ediniz. Kusurlu olduğunuz noktaları gözden kaçırmayınız ve telafi etmeye çalışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

ÖNCELİKLE DOĞRU BESLENME

Her gün yeterli beslenme aldığınızdan emin olmak öncelikli hedefiniz olmalıdır! Dismenore vücuttaki iltihabi bir durumdur ve bu göz önüne alındığında inflamasyon yanıtını artıran gıdaları azaltmak önemlidir. Yüksek glisemik yiyeceklerin vücudun inflamatuar kimyasallarını artırdığı bilinmektedir.
Rafine karbonhidratlardan kaçının. Yulaf, darı, esmer pirinç gibi tam tahıllar tüketiniz.
Şekerli gıdalar ve işlenmiş şekerler almayın. Bal alımını da sınırlayınız.
Sütü ortadan kaldırmayı düşünün. Süt ürünleri vücuda yük bindirir. Bu bakımdan birçok doktor süt ürünleri ortadan kadınlarda adet kramp ağrılarında bir azalma görüleceğini belirtmiştir. Eğer süt kullanacaksanız organik olandan şaşmayın.
Kırmızı et ve kez yumurta sarısı tüketimini azaltın. Haftada 2-3 defa yemeniz genellikle yeterli olacaktır. Bunun nedeni bu gıdalarda arakidonik asit miktarının yüksek olmasıdır. Bu maddenin, bazı kişilerde hücresel inflamasyonu arttırdığı sapyanmıştır. Eğer bu gıdalara hassasiyetinizin olup olmadığını öğrenmek için, bir ay boyunca kırmızı et ve yumurta sarısı tüketmeyiniz.
Taze meyve ve sebze alımını artırın. Taze sebze ve meyve alınması olası beslenme yetersizliklerini giderecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

YETERLİ DÜZEYDE VİTAMİN VE MİNERAL ALIYOR MUSUNUZ?

A vitamini: A vitamini çoğunlukla balık yağı ve havuçta bol miktarda bulunur. A vitamini östrojen düzeylerini dengede tutmaya yardımcı olacaktır.
Magnezyum: Magnezyum düz kas dokusunun dinlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle büyük ölçüde menstrüel krampları azaltmaya yardımcı olduğu k için gösterilmiştir. Magnezyum eksikliği menstrüel krampların önde gelen nedenidir.
Omega 6: Yeteri kadar Omega-6 yağ asidi alıyor musunuz? Hodan yağı ve Çuha çiçeği yağı Omega-6 yağ asitleri bakımından yüksektir. Omega-6 yağlar üreme hücresinin yapısı geliştirerek doğurganlığa yardımcı olabilir, yanısıra inflamasyon riskini azaltır ve vücuttaki organların durumunu iyileştirir.

Adet Ağrısına Ne İyi Gelir- şifalı bitkiler

AĞRI KESİCİ VE KRAMP RAHATLATICI BİTKİLER

Not: Bitkisel ilaçların kullanımında alanında uzman bir uygulayıcısının tavsiyelerine uyulmalıdır. Gebelerin bu bitkileri aksi bir talimat olmadıkça kullanmamaları gerekmektedir.
Viburnum opulus (gilaburu) & Siyah Ardıç: bu bitkiler rahim spazmı azaltan ve kramp için en etkili otlardır. Bu otlar rahim ağrıları ve kas spazmını rahatlatır. Bitkilerin kullanımında regl başlangıcından birkaç gün önce alınmasına dikkat edilmelidir.
Black Cohosh (kara yılan otu): Bu bitki iyi bir anti-inflamatuar ve hem de düz kaslarda spazmları azaltmaktadır. Aynı zamanda bel ve uyluk aşağısına yayılan ağrı ile ilişkili iskelet kaslarındaki ağrılara da iyi gelir.
Dong Quai (Angelica sinensis): Dong Quai durgunluk, zayıf kan dolaşımı ve adet sırasında yetersiz kan akımı nedeniyle bataklık, ağır bir duygu rahim olan kadınlarda menstrüel kramp azaltmaya yardımcı olur. Dong Quai kadınlarda menstrüal kramları azaltır. Adet dönemi boyunca yetersiz ve düşük dolaşımını iyileştirir. Ayrıca dolaşım ve lenf sistemi üzerindeki doku tıkanıklıklarına iyi gelir. Yanısı analjezik ve anti-inflamatuar özelliklere de sahiptir. Ayrıca çok PMS ve adet sırasında sinir sistemini rahatlatıcı etkisinden dolayı anksiyete veya gergin olan kadınlara yararlı olabilir.

Not: Bu bitki ağır kanaması olan kadınlar için adet sırasında kullanılmaz.

Wild Yam (Vahşi yam, Discorea villosa): Wild Yam düz kaslar üzerinde mükemmel etkiye sahiptir. Rahim, fallop tüpleri ve yumurtalıkların kas spazmını azaltarak ağrılı adet görme ve kronik pelvik ağrının azaltılmasına yardım eder. Wild Yam regl sırasında rahimin daha verimli çalışmasına yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kegel Egzersizleri
Spiral
Adet Kanının Renkleri ve Yapısı
MEME KANSERİNİN BELİRTİLERİNİ TANIYIN
Kadın Sesi Yumurtlama Döneminde Daha Çekici
Histeroktomi (Rahimin Alınması) Niçin ve Nasıl Yapılır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.