ADET DÖNEMİNDE HİJYEN
Adet döneminde genital hijyene daha çok önem vermeliyiz. Genital bölge hijyeni sağlık açısından oldukça önemlidir. Adet döneminde rahim iç duvarında bulunan zar kanama yolu ile vücudumuzdan atılmaktadır. Bu doku bakterilerin üremesi ve çoğalması için doğal bir ortamdır. Bu nedenle adet döneminde vajinal temizlik çok önemlidir ve özenle yapılmalıdır. adet döneminde sık sık banyo yapılması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca mümkünse yapılan banyonun ayakta yapılması tavsiye edilir. Eğer sık sık duş alma imkanınız yoksa mutlaka temizliğinize özen göstermelisiniz. Adet dönemi mikropların üremesi için oldukça uygun bir ortamdır. Gün içerisinde sık sık ped değiştirerek, anti alerjik ve alkol içermeyen mendillerle temizlik yapmaya özen göstermenizi önermekteyiz.

Unutmayalım ki adet dönemimde tüm kanallarımız açıktır ve mikrop kapmaya da oldukça eğilimliyizdir. Adet dönemimde kullanacağımız pedlerin mutlaka hijyenik olması gerekir. Yeterli korumayı sağlamadığı düşünülen bezler mikrop kapmanızı kolaylaştıracağı için kullanımından uzak durmanız tavsiye edilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hamilelikte Tansiyon
Candida Nasıl Belirti Verir?
Meme kanseri tesbiti
Ağrılı kanamalar
Kızlık Zarı Diktirme
Cinsel isteksizlik
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.