Byza
12 yaşındayım ve iç çamaşırımda ve bazen cinsel organımda beyaz bir akıntı var.Bunlar adet belirtisi midir? Eğer değilse ben ne zaman adet olabilirim?

Bu yaşlarda adet kanamasının olması normaldir. Çoğu durumlarda adet kanamasından önce renksiz akıntılar artabilir. Ayrıca kahverengi kanamalar da ilk adet kanamasının belirtilerindendir. Ancak sorunuzda lekelerin beyaz olduğundan bahsediyorsunuz. Bu durumda sizdeki bir mantar enfeksiyonundan da bahsedebiliriz. Telaşa kapılmadan tasa etmeden annenize durumu anlatın ve ondan yardım isteyin. Bu akıntının ne olduğunu anneniz bilecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ben ne zaman adet olabilirim? Sorusunun cevabı tam olarak verilemez. Çünkü insanlar metabolizmalarına, genetik yapılarına ve çevre şartlarına göre değişik zamanlarda adet olmaya başlarlar. Ancak 12- ile 17 yaş arasında adet olmanız normaldir.

Sağlıklı bir genç kızlık dönemi geçirmeniz için iyi bir tavsiye arkadaşı edinmenizi öneriyoruz. Bizim bildiğimiz iyi arkadaşlar yakın çevrenizden anneniz, ablalarınız, teyzeleriniz veya buna benzer yakın akrabalarınızdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    büşra

    hocam ben anneme adet gördüm diye yalan söyledim ama memelerim büyümediği için annem anlıyacak diye korkuyorum ne yapmalıyım ya da adet görmek için ne yapabilirim.?

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Eritema Nodosum Nedir?
Elektrokardiyogram (EKG)
Hafıza Kaybına Ne İyi Gelir
Göbek Yağından Nasıl Kurtulabilirim
Ülseratit Kolit Neden Olur
Obezite Ameliyatı Sonrası Zayıflama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.