ADIM ADIM ZAYIFLAMAAdım adım zayıflama

Binlerce insan zayıflamak ve formda olmak ister.Ancak sağlıklı şekilde kilo vermeyi çok az insan başarabilir. Kilo vermenin zaman aldığını ve sabırlı olmanız gerektiğini bilirseniz doğru şekilde kilo verebilirsiniz.

  1. Ne kadar yediğinizin farkında olun. Her yemekten sonra aşırı doymuş ve mutsuz mu hissediyorsunuz? Tabağınıza ne kadar yemek aldığınıza dikkat edin. Porsiyonlarınız daha küçük olsun. Önemli olan aşırı yemek değil yeterli ve daha sağlıklı şeyler yemektir.
  2. Sizin için yeterli olacak miktarı tüketin. Normalde ne kadar yediğinize odaklanın ve tükettiğiniz miktarı yavaş yavaş azaltın. Kesinlikle öğün atlamayın. Çoğu kişi diyet yapayım derken uzun saatler aç kalır. Bu çok yanlış bir stratejidir. Bu şekilde sadece aç kalmış olursunuz ve daha sonra yediğinizde normalden çok daha fazla yersiniz. Ayrıca çok uzun süre aç kaldığınızda vücudunuz savunma pozisyonuna geçer ve daha sonrası için yağ depolamaya başlar. Yapmanız gereken tamamen aç kalmak değil; yediklerinizi yavaş yavaş azaltmaktır.
  1. Daha küçük tabaklar kullanın. Yemeğinizi küçük tabağa koyup tabağınızı doldurabilirsiniz. Bir tabak yeseniz bile daha az yemiş olacaksınız.
  2. Sağlıklı olan yiyecekleri tüketin. Daha az yemeye alıştığınız andan itibaren daha sağlıklı yiyeceklere de alışmalısınız. Çok sevdiğiniz sağlıksız yiyecekleri bir anda tamamen kesmeyin. Azaltın. Markette abur cubur reyonundan çok sebze meyve reyonuna uğrayın.
  3. Egzersiz yapın. Diyet yaparken egzersiz yapmak da önemlidir. Dikkat etmeniz gereken aşırıya kaçmamaktır. Bulduğunuz her egzersiz aletini değerlendirin. Evinizde koşu bandı varsa düzenli olarak kullanın. Evinizin yakınındaki parkta aletler varsa gidin ve egzersizinizi yapın. Hiçbir şey yapamıyorsanız yürüyün. Yürüyüşü alışkanlık haline getirirseniz kendiniz için en faydalı olanı yapmış olursunuz. Kendi hızınıza göre tempolu yürüyüş yapın. Veya evde mekik çekmeyi deneyin.
  4. Yiyeceklerin içindekiler bölümünü okuyun. Aldığınız yiyeceklerin yağ, kalori ve vitamin değerlerine bakın. Vitamin içeren besinler size enerji verir. Şekerli yiyecekler ise sağlıksız kaloridir. Aldığınız kalori, yağ ve karbonhidratlara dikkat edin ve ölçülü olun.
  5. Vazgeçmeyin. Sonuca çabuk ulaşamadığınızda yılmayın. Amacınız adım adım kilo vermek ve bu kiloyu korumak. İki günde 5 kilo vermek sağlıklı değildir ve geri alma ihtimaliniz çok yüksektir. Sabırlı olun, denemeye devam edin. Daha sağlıklı ve formda olmayı kendinize hatırlatın. Kendinizi motive edin. Motivasyon olmadan başaramazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çocukluk Döneminde Obezite
Aktif yaşam merkezi kilo verme yarışması
Egzersiz Yapmadan Zayıflama
bölgesel zayıflama ürünleri
Egzersiz Yapmadan Kalori Yakmak
Bye bye fat şikayet yorumları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.