Aerochamber ile sprey kullanımı

Aerochamber özellikle astımlı çocuklarda sprey alımı için pratik bir yöntemdir. Bu aletin bir maskesi ve sprey koyacağınız özel bir haznesi vardır. Hazneye yerleştirdiğiniz sprey ve bu türden ilaçları çocuk nefes aldığında çocuğun ciğerlerine verir. Nefes verildiğinde ise ayrı bir yoldan dışarıya atılan hava sayesinde alına ve verilen nefes karışmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Aerochamber özellikle sprey kutularını ağzına alamayacak bebeklerde ve hasta yetişkinlerde çok işe yarar bu alet sayesinde ventolin gibi ilaçların evde kullanımı kolaydır.

Aerochamber ile sprey kullanımı için önceden dezenfekte edilmiş aerochamber içerisine sprey sıkılır bu aletin maskesi hasta yüzüne dayanır ve hastanın nefes alıp vermesi beklenir böylece hazneye sıkılmış olan ilaç nefes yoluyla hastaya geçmiş olur. Aletin sizlere sunduğu kolaylık ise maskesi yardımıyla ilacın kayıpsız olarak hastaya geçmesini sağlamaktır.

AEROCHAMBER NASIL KULLANILIR?

Bu aletin kullanılması oldukça kolaydır. Yetişkin hastalarda sorun teşkil etmeyeceğinden doğrudan hasta yüzüne maske dayanarak hastanın soluması sağlanır. Sorun bebeklerde ortaya çıkacaktır. Zaten hasta olan afacanlar iyice huysuzlaştığından maskeyi yüzlerine almak istemeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu durumda yapmanız gereken şey bebeğinizi sırtı göğsünüze gelecek şekilde kucağınıza almanız ve bir elinizle bebeğin kollarını ve ellerini tutmaktır  Diğer elinizle aerochamberin maskesini bebeğin ağzına tutarak bebeğin nefes alıp vermesini sağlamaktır. Bu işlemler sırasında bebeğiniz ağlayabilir bu durum aslında sizin için avantajdır çünkü bebek ağlarken daha derin nefes alacak bronş ve bronşçuklar açılacaktır. Böylece verilen ilaç daha derinlere ulaşabilir.

Aerochamber Hangi Durumlarda kullanılır?

Bu aletler özellikle akciğer hastalıklarının tedavisinde kullanılan gaz yada sprey  şeklindeki  ilaçların alımı için kullanılır. Aletlerden turuncu renkli olanı bebeklerde 0-1 yaşlar arasında kullanılır. Sarı renkli aerochamber 1-3 yaş arası çocuklarda kullanılabilir. Mavi renkli ise 3-6 yaş arası çocuklarda kullanılabilmektedir.

AEROCHAMBER NEREDEN ALINIR?

Eczanelerden temin edilebilecek bu aletler ayrıca marketlerde de bulunabilmektedir. Ancak güvenli alışveriş için eczaneler ve İnternet tercih edilmelidir.

Aerochamber Nasıl Temizlenir?

Bu aletler solunum yoluyla ilaç vermeye yaradığından oldukça dikkatli temizlenmelidir. Plastik aksamın yapısını bozacak şekilde hırpalan mamalıdır. Bu plastik aksamın kimyasal maddelerden etkilendiği unutulmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Siğaranın Tarihçesi
Ayak Kireçlenmesi
2 Lavman
Kabızlığın Nedenleri Nelerdir?
Bağırsak Ve Hastalıkları
Saç Dökülmesinin Çaresi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.