AĞRI KESİCİ ŞİFALI BİTKİLER
Ağrı kesici şifalı bitkiler düzenli kullanımda daha iyi sonuç verirler. Şifalı bitkilerin düzenli kullanılması, ağrı zamanında hızlı bir şekilde hareket ederek ağrıyı önemli ölçüde azaltmaktadır.

Ağrı kesici özelliğe sahip birçok bitki artık doktor tavsiyesi olarak da kullanılmaktadır. Hayatınızın daha ısağlıklı ve ağrılara daha nadir yakalanmak istiyorsanız bu şifalı bitkileri sadece ağrı anında değil, düzenli kullanmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzun süren ağrılar vücudu yıprattığı için bu durumlarda bir doktoru ziyaret etmelisiniz. Bu tür ağrılar bağışıklık sistemi ve böbrek gibi hayati organları etkileyerek vücudun zayıf düşmesine neden olurlar.

AĞRI İLE MÜCADELEDE KULLANILABİLECEK BİTKİLER

BEYAZ SÖĞÜT KABUĞU: Aspirin benzeri bileşikler içermektedir. 2008 yılında yapılan bir çalışmada bilhassa diz ve kalça sorunları ile akut bel ağrısı, eklem ağrıları ve osteoartrit ağrılarını hafiflettiği tespit edilmiştir.
BOSWELİA: Boswelia serrata diye adlandırılan bitki uzun süren artrit tedavisinde yararlıdır. Ayrıca bu bitki inflamatuar barsak hastalıklarında da şifa dağıtmaktadır.
KARANFİL: Karanfil bitkisi diş ağrılarında ağrıları dindirmektedir. Diş üzerine konularak yada esansı çürük yere dökülerek kullanılmaktadır.
ŞEYTAN PENÇESİ: Botanikte Harpagophytum procumbens diye bilinen bitki geleneksel olarak romatoid artrit tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanısıra osteoartrit, tendinit, sırt ve boyun sorunlarından kaynaklanan ağrılarda da etkilidir.
BROMELAİN: Ananasta bulunan ve proteinleri sindirici bir enzimdir. Cerrahi yada yaralanmalardan sonra özellikle burun ve sinüslerdeki şişmeyi(inflamasyon) azaltmak için kullanılır. Kas ve bağ dokunun iyileşmesinde uyarıcı rol oynar.
GÜMÜŞ DÜĞME: Botanikte Tanacetum parthenium diye isimlendirilen şifalı bitki azgın baş ağrılarının giderilmesinde ve migren tedavisinde başarılıdır. Ayrıca bu tür ağrılarda zeytinyağı yada okaliptüs yağı da kullanabilirsiniz.
ZERDEÇAL: Bilimsel olarak Curcuma longa olarak bilinir. Artrit ağrılarında etkilidir. Otoimmün bozuklukları ve tendinit ile ilişkili ağrılara da faydası vardır.
PAPATYA ÇİÇEĞİ: Basur tedavisinde etkilidir. Basur memelerinin üzerine hafif vuruşlarla pansuman yapıldığında ağrı kaybolacaktır.
ZENCEFİL: Zencefil her türlü hastalığa şifa olabilen kapsamlı bir bitkidir. Artrit ağrılarında kullanılmaktadır. 2005 yılındaki bir araştırmaya göre zencefil aspirinden daha etkili bir anti-inflamasyon ilaçtır.
SARI KANTORON YAĞI: Sarı kantoron  yağı kas yada nörolojik ağrılara basit bir çözümdür.
KEKİK YAĞI: Romatizmada kullanılan faydalı bir yağdır. Romatizmalı alana dökülerek masaj yapılır.
HAŞHAŞ: Haşhaş bilindiği üzere uyuşturucu yapımında kullanılan bir bitkidir. Dengeli bir şekilde alınması morfin etkisi göstererek ağrılarınızı dindirecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bunların dışında ağrı kesici şifalı bitkiler arasında Adamotu, Baldıran, Civanperçemi, Çiğdem, Ebegümeci, Güzelavratotu, Kafur, Kavak, Keten, Kınakına, Lavanta, Mürver, Nane, Sedefotu da sayılabilmektedir.

ÖNEMLİ NOT: ŞİFALI BİTKİLERİN ÇEŞİTLİ YAN ETKİLERİ DE OLABİLCEĞİNDEN BİR DOKTOR TAVSİYESİ ALARAK KULLANMANIZ YERİNDE OLACAKTIR. Kullanmadan önce de özellikle de sürekli kullandığnız bir ilaç yada hastalığınız var ise mutlaka bir doktora danışmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    serhat

    kireclenmeye ne iyi gelir beyin damarındaki tıkanıklığa bacaktaki kılcar damarların tıkanıklığına naeyin veya hangi bitkinin iyi geldiğini bize yazarmısınız bunlr kayın validemde var mikrenide var yaşı 74 bizi bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürler allh sizden razı olsun

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Spirulina
Kiraz Suyunun Faydaları
Eğrelti Otu
Greyfurt
Şifalı bitkiler – acı bakla
BROKOLİ CİLT KANSERİNİ ÖNLEYEBİLİR!!!
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.