Kalp rahatsızlıklarının belirtilerinden birisi de boğaz kısmında tıkanıklık hissidir. Ağrı ve boğazda balgam olmadan boğaz şişliği ve tıkanıklık hissi yaşıyorsanız, bu şişlik ve tıkanıklık hissi alınan antibiyotiklere rağmen geçmiyorsa yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz.
Boğaz Şişliği Genelde Enfeksiyonlara Bağlı Olarak Gerçekleşir.
Boğaz şişliği, nefes tıkanıklığı ve bunlara bağlı balgamlı tükürükler genelde kulak burun ya da boğaz enfeksiyonlarını işaret eder. Enfeksiyonların hemen hemen tamamı ağrılı rahatsızlıklardır. Ateş, vücutta kırgınlık, terleme, boğazda şiddetli ya da hafif ağrılar bu enfeksiyonların en karakteristik belirtilerindendir.
Enfeksiyon İlaç Alımıyla Birlikte Son Bulur.
İlaç alımından kasıt antibiyotik kullanımıdır. Uygun antibiyotiği uygun zaman diliminde gerektiği dozda kullanmak enfeksiyonun son bulması için yeterlidir. Genelde iyileşen enfeksiyonlar tekrar etmezler.
Kalp Rahatsızlığına Bağlı Boğaz Şişlikleri ve Tıkanıklıkları İnatçıdır.
Kalp rahatsızlıklarından kalp büyümesi birçok neden bağlı olarak meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın belirtilerinden birisi boğazda tıkanıklık hissidir. Bu durum nefes alamıyormuş hissi uyandırdığından kişide paniğe ve aşırı heyecana neden olur.
Bu belirti bazı inatçı enfeksiyon tipleriyle karıştırılır ve enfeksiyon tedavisi uygulanır. Kalp büyümesine bağlı tıkanıklık, enfeksiyon tıkanıklığından farklı olarak ağrısız olarak devam eder ve antibiyotiklerle yapılan tedaviye cevap vermez(iyileşmez). Eğer çevrenizde ağrısız boğaz tıkanıklığı geçiren kişiler varsa mutlaka bir kalp doktoruna görünmesini tavsiye ediniz.
Kalp Büyümesi Nedir?
Kalp büyümesi genellikle kalp damarlarının tıkanmasına bağlı olarak gerçekleşen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık kalp dokularının normalden daha fazla büyüyerek duvarlaının kalınlaşmasıyla ortaya çıkar. Sonucunda kalp yetmezliği görülür. Kalp krizi ise bu rahatsızlığın kaçınılmaz sonucudur.
Kalp büyümesi Sadece kalp damarlarının tıkanması nedeniyle oluşmaz. Bazı büyümeler sinir sistemine bağlı, bazı kalp büyümeleri ise doğrudan kalp hücreleriyle alakalıdır.
Büyümenin nedenini ortaya çıkara bilmek için hastanın uzman bir kalp doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. Muayene birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar;

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


  • Doktor tarafından kalbin dinlenmesi,
  • EKG çekilmesi,
  • EKO Çekilmesi,
  • Efor testlerinin yapılması,
  • Hastanın Anjiyo olması,

Şeklide sıralanır. Bütün bu muayene test ve süreçlerin en sağlıklı işlediği kurumlar uzman kadroların çalıştığı özel hastaneler ve üniversite hastaneleridir.

Not: Bu yazımızdan sonra Konya Selçuk Kalp Hastanesini Konu Alan bir Yazı yazacağız. Bu yazı da nasıl gidilir? Nerededir? Hangi İşlemler yapılır? Yatış işlemleri nelerdir? Muayene ve anjiyo hazırlıkları nelerdir? Gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Umarım faydalı oluruz.

Kalp Büyümesi Hastalığı Hakkında Geniş Bilgi Alacağınız Yazılar:

Kalp Büyümesi Testleri Nelerdir?

Kalp Büyümesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kalp büyümesi Tedavisi ve İlaçları

Kimler Kalp Büyümesi Riski Taşıyor?

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
idrardan kan gelmesi
Ürenin Bitkisel Tedavisi
Dolaşım Sistemi Hastalıkları
Diyabet (Gizli Şeker)
Koma Nedir?
Magnezyum
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.