Akciğer Enfeksiyonu Nedir?

  akcğer hastalıkları Ülkemizde hem erişkin kimselerde hem de çocuklarda görülen bir enfeksiyon çeşididir. Genellikle ASYE olarak adlandırılan bir hastalıktır. ASYE’nin anlamı “alt solunum yolu enfeksiyonu”dur.  Kronik ve akut bronşitin yanı sıra  pnömoni hastalığı da akciğer enfeksiyonu grubuna girmektedir. Bu hastalık genellikle hafif düzeyde seyretmekle birlikte kendiliğinden de iyileşebilir. Daha ağır seyreden akciğer enfeksiyonlarında ise uzman hekimlerin tanısı gerekmektedir. Bu tür hastalıklarda antibiyotik tedavi uygulanırken, hangi tür antibiyotiklerin uygulanacağı yine doktor tarafından bilinmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

 Akciğer Enfeksiyonunun Belirtileri Nelerdir?

   akciğer enfeksiyonuAkciğer enfeksiyonlarının belirtileri genel olarak akciğer hastalıklarının belirtileriyle benzeşmektedir. Bu yüzden sağlıklı olarak bir tanının konması için aşağıda belirteceğimiz belirtilerden bir ya da bir kaçının oluşması durumunda doktorunuza müracaat etmeniz sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Akciğer enfeksiyonlarının belirtileri ise;

–         Kişide yüksek ateş

–         Titreme

–         Kuru öksürük

Sponsorlu Bağlantılar

–         Kişinin nefes aldığı zamanlarda sırtına çivi çakıyorlarmış gibi bir ağrı hissi ve arkasından öksürük

–         Şiddetli bir baş ağrısı

şeklinde ortaya çıkmaktadır.

 Akciğer Enfeksiyonu İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir?

  Tüm hastalıklarda olduğu gibi akciğer enfeksiyonlarını önlemek için bazı şifalı bitkiler bulunmaktadır. Fakat bazı tip akciğer enfeksiyonları ameliyat gerektirmektedir. Ameliyat gerektiren akciğer enfeksiyonları;

–         Akciğer apseleri

–         Empiyema

–         Bronşiektazi

–         Veremdir.

 Diğer akciğer enfeksiyonlarını önlemede aşağıdaki şifalı bitkiler yararlı olacaktır. Bu şifalı bitkiler ise;

–         Karakafes otu

–         Ebegümeci

–         Atkuyruğu veya sığırkuyruğu

–         Öksürük otu

–         Kekik ve nane

–         Meyan köküdür.

  Yukarıdaki bitkileri ayrı ayrı kaynatarak demledikten sonra her gün sabah öğle ve akşam günde 3 defa olmak üzere içmeniz akciğer enfeksiyonlarını önlemede size yardımcı olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yaban Mersini
Buğday Çimi Suyu
Tere
Karpuz Çekirdeği Yağı
Ekinezya
Hibiskus Çayı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.