Akciğerden veya teneffüs organlarından ağız yoluyla kan gelmesi veya hastanın öksürükle beraber kan tükürmesine verilen isimdir.

Akciğerdeki yaralar iyileştirilmek ve temizlenmek istenildiği zaman, bal ve bal şerbeti ile temizlenir. Çünkü bal, temizleyici bir gıda olup, iç organlardaki diğer yaralara da zarar vermez.

Kaymak az miktarda alındığı zaman akciğerlerde meydana gelen kanamalara karşı faydalı olup, oradaki şişlikleri de olgunlaştırır. Süt, nefes darlığı ve akciğer yaralarına karşı gayet iyi gelir. Veremli kimseler için de çok elverişlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kuru üzümün etli kısmı yenildiği zaman, akciğer nefes borusuna, öksürüğe, böbrek ve mesaine ağrılarına karşı faydalıdır. Mideyi kuvvetlendir ve karnı yumuşatır. Ayva akciğer iltihabına karşı da iyi geldiği söylenir. Ancak bunları bilmenin yanında uzman bir hekime müracaat ederek modern tıbbın olanaklarından faydalanmalıyız. Günümüzde göğüs hastalıkları hastaneleri hızla artmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    elif kalafat

    annem 4 sene önce iç kanama geçirdi göğüs hastenesinde yattı sigara içiyodu sebebi odur die düşndk ama ağrısı ve kusarken kan geliodu allah kmseye böle korku vrmesn

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yaranın Havayla Teması İyi midir? Kötü müdür?
Zemzem
Ellerde Soğukluk ve Nedenleri
Bademcik
Ayak Bileği Şişmesi ve Diğer Belirtileri
Kimler Kan Verebilir / Veremz
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.