AKNE İZLERİNİ KÖTÜLEŞTİREN ETKENLERAkne İzlerini Kötüleştiren Etkenler

Cildinizin aşırı şekilde güneş ışığına maruz kalmasından kaçının. Güneş ışınlarına fazlaca maruz kalmanız, iyileşme sürecinde sivilce izlerinin daha da koyulaşmasına neden olarak tedaviyi engelleyici rol oynar. Dışarı çıktığınızda her iki saatte bir non-comedogenic özellikli (gözenek tıkamayan) güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilcelerinizi sıkmaktan kesinlikle kaçınınız. Yara izleri (büyük ölçüde kollajenlerden oluşur) vücudun kendini iyileştirmesinin doğal bir yoludur. Sivilceleri sıkmanız ve patlatmanız, cildin daha fazla tahriş olmasına ve enfeksiyonun yayılmasına yol açar.

Akne İzlerini Kötüleştiren Etkenler- güneş ışığıTek iyi düşünülmüş, etkili bir tedavi planını takip ediniz. bunun yanında mutfakta geçirdiğiniz zaman zarfında tükettiğiniz besinlere de bir o kadar dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca evde kendi yöntemlerinizle tedaviye girişmeniz de çoğu zaman etkili olmayabilir. Bu nedenle öncelikle bir doktora görünmek ve doktor tavsiyesi doğrultusunda uygun tıbbi bir tedavi planı ile devam etmek en iyisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu tedavinin içinde antibiyotikler, topikal retinoidler ve renk açıcı krem ​​yer alabilir. Yukarıda sayılan tedavi seçeneklerinden sizin için en uygun olanı ile istikrarlı ve sabırlı şekilde ve zamanında doktor kontrollerine giderek devam etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kene Nasıl Çıkartılır
Güzelliğinizi Artırmak İçin 12 Yöntem
Kol Sarkması Nasıl Önlenir
İpeksi Yumuşak Bir Cilde Sahip Olma
Evde Aloe Vera Jeli Hazırlama
Diyabetli Hastalarda Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.