AKNELER İÇİN GLİKOLİK ASİT PEELİNGİ

Glikolik asit, meyve ve diğer besinlerden türetilen alfa hidroksi asit grubunun bir parçasıdır. Alfa hidroksi asitin diğer üyeleri malik asit, sitrik asit, malik asit, tartarik asit ve laktik asit yer almaktadır. Yani kısacası glikolik asit doğanın bir parçası olan natürel bir kimyasaldır. Glikolik asitlerin çoğu şeker kamışından elde edilir. Alfa hidroksi asitlerinin hepsi, daha küçük glikolik asit grubuna sahiptir ve bu grup çok kolay bir şekilde cilde nüfuz eder.

Glikolik asit soyma, cilt hücrelerine bağlanan tutkal benzeri maddeyi  gevşetip ve bu şekilde cildin dış katmanlarının ayrılmasını sağlayarak etki gösterir. Tedavi sonrası cildiniz başlangıçta kırmızı ve yanmış görülebilir, fakat sonrasında peeling süreci tamamlandığında cildinizin daha yumuşak, pürüzsüz ve daha taze olduğuna şahit olacaksınız. Glikolik asit soyma işlemi, daha genç bir cilt ortaya çıkarmak çoğu kimse tarafından tercih edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Hiperpigmentasyon Cilt Lekeleri Nasıl Önlenir? Giderilir?

GLİKOLİK ASİT PEELİNG YAPMA NE İŞE YARAR?

• Önemli ölçüde hiperpigmentasyon (cilt lekelerini) azaltır.

• Önemli ölçüde akne izlerini azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

• Önemli ölçüde yüzeysel erken kırışıklıkları azaltır.

• Kolajen ve elastin üretimini uyarır.

• Normal faaliyetlerinize tedaviden sonra devam edebilirsiniz.

NASIL YAPILMAKTADIR?

Burada bir peeling salonunda yapılanlar anlatılacaktır. Miktar, seans yada uygulayıp uygulamama tamamen sizin tercihinize kalmış. Salonlara büyük paralar saymak, yada kendinize biraz zaman ayırıp bakımınızı yapmak.

1- Cilt alkol bazlı bir temizleyici ile temizlenir.

2- İlk seansta yüksek oranda glikolik asit kullanılır. İkinci ve üçüncü seansta bu oran azaltılır. Glikolik asit bir pamuk üzerine alınarak yüz üzerine ovalayarak uygulanır. Bir dakika içinde yüzünüzde bir yanma hissi oluşacaktır.

3- 15 dakika kadar bu uygulama yüzde bekletilir. Herhangi bir aşırı reaksiyon olup olmadığı gözlemlenir. Büyük olasılıkla yüzünüz bu tür tepkiler vermez ama olması durumunda derhal cildinizi yıkayın.

Dudak Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

4- Bu aşamadan sonra, cilde yüksek oranda güneşten koruyuculu (SPF) bir krem sürülür.

Peeling süreci bitmiştir. Peeling süresince özellikle ilk iki gün güneşten korunmaya dikkat etmelisiniz. Cildinizi hafifçe yıkayarak güneş ışınlarından korumak için her 3-4 saatte bir bu kremleri tekrardan uygulamalısınız.

Cildinizde yeterli netliği görmüşseniz ikinci seansı uygulamaya gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yumuşacık Eller İçin Zeytinyağı ve Şeker
AKNE DELİKLERİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Akneler İçin Glikolik Asit Peelingi
Akne İzlerini Kötüleştiren Etkenler
Cilt Soyulması İle Başa Çıkma
Ertesi Gün Hapları Nasıl Kullanılır?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.