AKUPUNKTUR İLE KİLO VERMEAkupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur geleneksel bir Çin metodudur. Vücudun belli bölgelerine yerleştirilen iğneli bantlarla iştah kontrolü sağlanır. Bu yöntemle sağlıklı şekilde kilo verebilmek için beslenme ve diyet alışkanlığınızı da değiştirmeniz gerekir. Doktorunuzun size önerdiği diyet programı ile akupunkturu birleştirdiğinizde istediğiniz miktarda kilo vermeniz mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki adımları takip edin: 

1- Öncelikle doktorunuzla konuşun. Akupunktur tedavisinin size uygun olup olmayacağına ve sonuçta fayda sağlayıp sağlamayacağına karar verin.

2- Her seansta kulağınızdaki iştah kontrol noktanız tespit edilsin ve ona göre sabit bir yere bant yerleştirilsin.

  • Kontrol noktaları kulağınızın yumuşak kısmında(kulak memesi) veya kulak kanalına yakın kısımlarda yer alır. Kulağınızdaki bu kontrol noktaları iştahınızı bastırır ve aşırı yemenizi önler.
  • Bu noktalara 3 dakika boyunca basınç uygulanır.

3- Basınç noktaları sindirim sisteminize etki eder, sindirimi düzenler ve sıkılaşmanızı sağlar.

  • Hamilelere önerilmez.

4- Vücudunuzun belli bölgelerindeki noktalara basınç uygulayarak kan dolaşımınızı ve sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz. Örneğin elinizi diz kapağınıza koyun ve parmaklarınız diz kapağının tam altında olsun. 4 parmak genişliğinde diz kapağının altına doğru ölçü alın ve elinizi bacağınızın dış kısmına doğru 1 parmak ölçüşünde kaydırın ve o noktadaki kası hissedin.

Sponsorlu Bağlantılar

  • 1 dakika boyunca o noktayı tutun ve orta seviyede basınç uygulayın.

5- Akupunktur metodunda uygulanacak olan tedavi yöntemleri çeşitlidir ve bunların doktor kontrolünde uygulanması daha doğru olacaktır. Eğer böyle bir tedaviyle kilo vermek istiyorsanız doktorunuzla görüşün ve size en çok uyan yöntemle kilo vermeye başlayın. Bu yöntem uygulanırken doğru beslenmek de önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
2011 zayıflama yöntemleri
Egzersiz Yapmadan Kalori Yakmak
diyetsiz kilo verme
Evde egzersiz videosu izle
Zayıflama Egzersiz Hareketleri
hızlı zayıflamak için zayıflama yolları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.