KISIRLIK ve AKUPUNKTUR

Kısırlık Nedir?

akupunkturEşlerin düzenli birleşmelerine rağmen ve herhangi bir doğum kontrolü uygulamamalarına rağmen, gebe kalınamaması durumuna kısırlık adı verilir. Kısırlığın çok değişik sebepleri vardır. Kısırlık tedavisi üzerine yapılan araştırmalarda akupunkturun kısırlığın tedavisinde etkili olduğu tespit edilmiştir. Bu konuda son zamanlarda bir çok araştırma yapılmakta, bir çok makale yayınlanmaktadır. ABD’de yapılan klinik araştırmalarda; akupunkturun,geleneksel tedavilere ek olarak uygulandığında,hamile kalma şansını 50 daha arttırdığı tesbit edilmiştir..Bu ciddi bir orandır.
Ülkemizde kısırlık konusunda ciddi istatistik çalışması olmamakla birlikte yüzde 10-15 oranında kısırlık sorunu olduğu tahmin edilmektedir. Toplumuzda genel olarak kdınların kısır olduğu düşünülür. Ancak sanıldığı gibi, kısırlığın sebebi sadece kadınlar değildir. Erkeklerin de kısır olma ihtimali vardır. Önemli olan bunun tespitidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Burada şunu belirteyim ki kısırlığın tedavisinin mümkün olduğu durumlar vardır. Eğer bir hastalık varsa mutlaka onun bir de şifası vardır anlayışı ile hangi hastalık olursa olsun tedavisi aranmalıdır.

Kısırlığın teşhisi

kısırlık ve akupunkturKısırlığın çeşitli sebepleri vardır. Bunlardan bazıları kalıcı, bazıları ise geçici kısırlıktır. Kısırlığın teşhisi için bazı tetkiklerin yapılması gerekir. Erkeklerde sperm tahlili ile, kadınlarda ise rahim-tüp filmlerinin çekilmesi ile kısırlık teşhis edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Akupunktur ile kısırlık tedavisi

Akupunkturun kısırlığın tedavisinde etkili olduğu konusunda, her geçen gün bilimsel yayınlar artmaktadır. Akupunktur tedavisi ile şu sorunlar ortadan kalkabilir:
1. Depresyon, ruhsal stres ortadan kalkar
2. Penisin sertleşme sorunu düzelir
3. Yumurtalıklar düzene girer, yumurtalama sorunu azalır,

4. Döllenen yumurtanın rahme yerleşip gelişmesi daha sağlıklı olur
5. Hormonal denge sağlanır
6. Cinsel isteksizliğin tedavisinde etkilidir
7. Erkeklerde spermlerin zayıflığı giderilir.
8. Spermlerin sayısında artış meydana gelir

Yan etkisi olmadığından genel tedavinin yanında akupunktur tedavisi de uygulanabilir. Uzun vadede ucuz bir tedavi olduğu da düşünülürse kısırlık tedavisine ek olarak akupunktur yöntemi uygulamak hastanın lehine olacaktır. Akupunktur ile kısırlığın tedavisinde, haftada 2-3 seans, kulak ve vücut akupunktur teknikleri ile tedavi uygulanır ve toplam 15-20 seans arası uygulama yapılması gerekmektedir.
Ayrıca,  duruma göre de, “Lazer Akupunktur” da eklenebilir

Ancak, akupunktur tedavisi bazı durumlarda etkili olmaz. Akupunkturun  etkili olabilmesi için, döllenmeyi engelleyen herhangi bir durumun olmaması gerekir. Yani herhangi bir tıkanıklık, spermlerin yumurtalığa ulaşmasını engelleyecek bir durum olmamalıdır.  Böyle durumlarda cerrahi tedavinin eklenmesi de gereklidir. Bu sorun ortadan kaldırılmadan akupunktur tedavisi etkili olamaz. Yine kadınlarda hormon üretimi durduğu durumlarda “Hormon Replasmanı” adı verilen yerine koyma tedavisi yapılmalıdır. İşte bu durumlar söz konusu değilse hormonlar az salgılanıyor bile olsa, akupunktur tedavisi ile, bunların salgısını arttırmak ve tüm vücut da, hamile kalmayı kolaylaştırıcı dengeleri yeniden kurmak mümkündür ve kolaydır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ağrılı Adet
Meme Başı Akıntısı Nedenleri
SÜT YADA SÜT KESİĞİ GİBİ KAŞINTILI AKINTI
Göğüste (Memede) Kırmızı Şişlik
Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?
Vajinal Akıntıya Şifalı bitkiler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.