AKUPUNKTUR VE ZAYIFLAMA

AKUPUNKTUR VE ZAYIFLAMABeslenme alışkanlığı kişinin kolay kolay terk edemediği bir alışkanlıktır. Sağlıklı kilo vermek de yanlış beslenme alışkanlığının terk edilmesiyle mümkündür. Bu sebeple çoğu kimse sağlıklı zayıflayamaz çünkü beslenme alışkanlığını tek edemez. Akupunktur alışkanlıkların tedavisinde kullanılan bir yöntem olduğundan sağlıklı zayıflama için akupunktur tedavisi kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Akupunkturun beslenme ile ilgili faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Düzenli bir iştah sağlar.
  • Yemeklere karşı saldırma güdüsünü ortadan kaldırır.
  • Mide kazınması, mide yanması gibi sorunları engeller.
  • Az veya düşük kalorili beslenmeden dolayı yaşanabilecek halsizliği önler.
  • Metabolizmayı düzenler.

Evet, Akupunkturla tedavi gören hasta, diyet sırasında yemek yeme zevkinin kısıtlanmasından dolayı huzursuzluk ve tedirginlik yaşamaz. Böylece hasta kendi kendine yaptığı diyetlerden daha kolay kilo vermeyi başarır. Huzurlu bir kilo verme yöntemidir.
Çünkü Akupunktur tedavisi sırasında, vücutta serotonin ve endorfin seviyeleri artmaktadır. Bu hormonlar diyet yapan kişiye huzur verir, sedasyon sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo fazlası çok olan (örneğin 35-40 kilo gibi) hastaların bu kilolarını vermeleri uzun zaman almaktadır. Bu sebeple hasta ya kısa zamanda kilo vermek için sağlıksız yöntemlere başvurur veya sabredemez ve diyeti yarıda keser. Hatta öyle zaman olur ki hasta bir haftada belki üç günde pes eder.

Böyle hastaların uzun süre diyete dayanabilmeleri için Akupunktur inanılmaz başarılar sağlar. Hasta bir yıla kadar uzanan bir zaman diliminde tahmininden fazla kilo verebilir. Ayrıca hasta kilo verdiğini gördükçe mutlu olmakta ve daha çok motive olup, bu işe dört elle sarılmaktadır.  Hastanın uzun süre diyete dayanabilmesinde, akupunkturun yarattığı trankilizan ve sedatif etkiden dolayıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ebola Hastalığı Nedir? Nasıl Bulaşır?
Domuz gribi önlemleri
Grip Uyarısı
KOL AĞRISININ NEDENLERİ NELERDİR?
Bakteriyel Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?
Divertikülit Belirtileri ve Nedenleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.