ALFA –GPC BESİN TAKVİYESİ
Alpha-GPC, soya içinde bulunan bir yağ asidi bir kimyasal maddedir.

DİĞER ADLARI
Alfa-GPC, Alpha Glycerol Phosphoryl Choline, Alpha-Glyceryl Phosphoryl Choline, Alpha-Glyceryl Phosphatidylcholine, Choline alphoscerate, Glycerophosphorylcholine, GPC, GroPCho, L-A-Glyceryl Phosphorylcholine, L-alpha-glycerylphosphorylcholine.

ALFA-GPC NASIL İŞLEV GÖRÜR?
Alpha-GPC, asetilkolin adı verilen beyindeki kimyasal bir artışına olanak sağlar. Bu da beynin bellek ve öğrenme fonksiyonları için önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

ALFA – GPC İYİ GELDİĞİ DÜŞÜNÜLEN DURUMLAR

  • Alzheimer hastalığı,
  • Vasküler demans,
  • İskemik bunama,
  • Multi-infarkt demans,
  • İnme,
  • Geçici iskemik atak (TIA),
  • Bellek ve bilişsel işlevlerin geliştirilmesi ve öğrenme.

ALFA-GPC GÜVENLİ MİDİR?
Alpha-GPC uygun şekilde kullanıldığında güvenlidir. Mide yanması, baş ağrısı, uykusuzluk, baş dönmesi, deri döküntüleri ve kafa karışıklığı da dahil olmak üzere bazı kişilerde yan etkilere neden olabilir. Gebe yada emziren bir bayansanız kullanırken dikkat etmelisiniz.

İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ
Skopolamin (Transderm Scop) Etkileşimİ: Az oranda etkileşime sahiptir. Doktorunuza danışarak kullanın. Alpha-GPC, asetilkolin adı verilen beyin bir kimyasal arttırır. Skopolamin bu kimyasal maddenin salınımını engeller. Alfa-GPC, skopolaminin yararlarını azatır. Ama tam olarak bilinen bir şey değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

ALFA- GPC UYGUN DOZAJ NEDİR?
Alfa-GPC ‘nin uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda alfa-GPC için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünlerin güvenli dozlarda alındığında yararlı olabileceğini unutmayın. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve eczacı veya doktor veya diğer sağlık uzmanına kullanmadan önce danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
ASETİL-L KARNİTİN
OCTACOSANOL
FOSFATİDİLSERİN
KETEN TOHUMU TABLETİ
KUTSAL FESLEĞEN (HOLY BASİL)
C VİTAMİNİ (ASKORBİK ASİT)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.