Alnın ortasında ve hemen kaşların üzerinde oluşan kırışıklıklar alın kırışıklığı olarak adlandırılır. Bu kırışıklıkların bir çok nedeni olsa da aslında ana neden gözlerin kısılması ve kaşların yukarıya doğru kaldırılmasıdır.

Mimik hareketleri dediğimiz yüz ve göz hareketleri vücudun yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklara neden olan faktörlerdendir. Bu kırışıklıklar zamanla artarak derinleşir ve iç kısımları dış kısımlardan renk ve renk tonu bakımından farklılaşarak belirginleşir. Kırışıkların belirginleşmesini sağlayan etken zamandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Alın Kırışıklıklarının Tedavisi:

Kırışıklıkların oluşma mekanizmasını anlamak tedaviyi anlamakla eş anlamlıdır. Eğer kırışıklıkların neden oluştuğunu öğrenirsek bunların giderilmesi için de bilgi sahibi oluruz.

Alın kırışıklıkları

  • Cildi bozan etkenlere bağlı olarak,
  • Cildin su kaybına bağlı olarak,
  • Bir cilt hastalığına bağlı olarak,
  • Mimik hareketlerinin aşırılığına bağlı olarak gerçekleşen kozmetik sorunlardır.

Eğer alın kırışıklıklarından kurtulmak isterseniz;

Cilt sağlığını boza bilecek etkenlerden uzak durunuz: Sigara, aşırı alkol alımı, aşırı makyaj, cildin nem ve oksijen alımını engelleyecek durumlar kırışıkları artırır.

Cildin yeteri miktar nem ve su almasını sağlayın: Günün belli vakitlerinde yüzünüzü yıkayın, her gün en az 2 litre su için, bebe yağı, doğal zeytinyağı ve buna benzer yağlarla yüzünüze ve alnınıza masaj yapın.

Cilt hastalıklarınız için uzmana görünün: Cilt hastalıkları ihmale gelmeyen rahatsızlıklardır ve bir an önce tedavi edilmelidir. Uzman bir cilt doktoruna görünmek tedavi olmak çok önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mimik Hareketlerini azaltın: Yüzü, dudakları ve alnı buruşturmak bu bölgelerdeki kırışıkları artıracaktır. Aşırı mimik hareketlerinden kaçınmak kırışıklıkları azaltacaktır.

Alın Kırışıklıklarını Giderme:

*** Uzman bir doktor gözetiminde alna uygulanacak dolgu malzemeleri kırışıklıkların yok olması için yeterli olacaktır. Hiyarulonik asit tedavisi.

*** Botoks gibi uygulamalar mimik hareketlerini yok edecek yada azaltacaktır.

*** Kaliteli yağlar kullanılarak yapılan kaliteli masajlar kırışıklıkları azaltır.

*** Günde en az iki litre su içmek cildi nemlendirir ve kırışıklıkları azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
AĞIZ KENARINDAKİ KIRIŞIKLIKLARDAN NASIL KURTULABİLİRİM?
Susam Yağı
Kadınlarda saç dökülmesi için doğal çözümler
Alın Kırışıklıklarını gidermek
Saç Beyazlaması Nasıl Önlenir?
DOĞAL GÜZELLİK MASKELERİ
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.