ALKALİ BESLENME NEDEN ÖNEMLİAlkali Beslenme Neden Önemli

Alkali beslenme farklı yoğunluklarda temel olarak taze meyve ve sebzeler, kuruyemişler ve baklagiller ağırlıklı olan bir beslenme türüdür. Halk arasında alkali asit diyeti olarak da bilinen bu beslenme programı, insanoğlunun günümüzde tükettiği dengesiz beslenme alışkanlıklarından kurtulması ve daha sağlıklı yiyecekler tüketmesini amaçlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkali Olan Besinler Nelerdir?

Karbonat, zencefil, zerdeçal, hindiba, brokoli, kırmızı ve kara turp, soya filizi, zeytinyağı, hurma, nane, kekik, soya lesitin ve işlenmemiş doğal tuz alkali olarak kabul edilen besinlerin başında gelmektedir. Bunun dışında şifalı olduğu söylenen ve Kutsal topraklardan çıkan zemzem suyunun da yoğun miktarda alkali içerdiği bilinmektedir. Günlük yaşantınızda fast food tarzında çok fazla sağlıklı olmayan besinleri fazla tüketiyorsanız günlük olarak alkali olan su içmeniz bu besinlerin zararlı etkilerini bir nebze azaltacaktır.

Alkali DiyetiGarip bir şekilde limon yoğun miktarda asidik bir besin olmasına rağmen uzun seneler boyunca beslenme programında yer aldığı zaman alkali bir etki göstermektedir. Kas dokusunda olması gerekenden fazla asidik etki bulunduğunda ılık susam yağı ile gerçekleştirilecek bir masaj ile günün bütün stres ve yorgunluğunu atmanız mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkali beslenmenin önemini vurgulayan doktorlar protein bakımından zengin besinler ile beslenildiği taktirde ve bunun yanında alkali su tüketildiğinde kişinin vücudunun asidoz etkiden korunabileceğini belirtmektedirler.

Bunun tam aksini savunan kişilere göre ise, aşırı miktarda alkali tüketen kişilerin zaman içerisinde sindirim sistemlerinin işini tam olarak yapmayacağını, bu şekilde beslenme programı için herhangi bir bilimsel açıklamanın olmadığını ve yalnızca doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenme için asit-baz dengesinin sağlanmasının yeterli olduğunu savunmaktadır.

Alkali Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?

Zeytinyağlı ıspanak-pazı, kayısı kompostosu, rezene çayı, baklalı enginar, soya filizli haşlanmış buğdaylı turplu salata, taze nane yapraklı maden suyu, alkali suyla yapılan yasemin, ıhlamur, nane, papatya çayı, zeytinyağlı kabak, zerdeçallı sebze çorbası.

Alkali Su Nasıl Hazırlanır?alkali su

Alkali su hazırlamak son derece kolay ve pratiktir. Bunun için yaklaşık iki litre suyun içerisine bir yemek kaşığı karbonat koymanız ve iyice karıştırmanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde bu suyu tükettiğiniz takdirde vücudunuza yeterli miktarda alkali almış olacaksınız. Bunun dışında kahve ve bunlar gibi sıcak içeceklerinizi yine bu sudan hazırlayabilirsiniz. Herhangi bir tat farkı olmadığı gibi herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çikolata ve Doymuş Yağ İlişkisi
Vücudunuzu Zehirlerden Arındırmanın 10 Yolu
Çikolata ve Kafein İlişkisi
hangi besinlerde vitamin vardır
Etkili Bir Diyet Nasıl Olmalıdır
badem zayıflatırmı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.