ALKOL VE CİNSEL HAYAT

Çoğu içkide yer alan alkol, her konuda olduğu gibi cinsel hayatı tehdit etmeye devam ediyor. Çoğu kişi arasında bilinen, alkolün cinsel gücü artırdığı konusunda yanlış bir kanı vardır. Hlbuki öyle olmayıp, kişiyi bir takım baskılardan kurtardığı için o şekilde sanılmaktadır.

Alkol az alındığında –çok tartışmalı olarak- cinsel hayat için belki faydalı olabilir, ama, doz aşıldığı zaman kişilerin cinselliğin tüm evrelerinde olumsuz etki gösterdiği ve orgazma erişmelerini zorlaştırdığı belirlenmiştir. Aşırı ve sürekli alkol alımı cinselliğe ait sinirleri baskılamaktadır. Bu da iktidarsızlığa neden olur. Uzun süreçte kesinlikle cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kronik kullanımlarda sinir sistemi, karaciğer ve endokrin sisteme olan etkilerine bağlı olarak cinsel işlev bozukluklarında belirgin artış görülebilmektedir. İlaveten alkol nedeni ile evlilikte meydana gelen sorunlar, bu nedenle kıskançlıkta çoğalma gibi nedenlerden ötürü psikoloji etkilenmekte ve cinsel hayat olumsuz etkilenmektedir.

Alkol kullanan erkekte, erkeklik hormonu olan testesteron azalmakta, buna bağlı olarak testis küçülmekte, iktidarsızlık oluşmakta ve memeler dahi büyümektedir. Yanı sıra sertleşme sorunları meydana gelmektedir.

Alkol kullanan kadınlarda ise, başta cinsel isteksizlik ve adet düzeninin bozulması şeklinde kendini göstermektedir.

Sonuç olarak; alkol genel anlamda tüm vücuda zararlı olduğu bariz derecede bilinmektedir. Az alkol kullanımın faydalı olduğu söylentisine dayanarak alkol kullanmak acaba ne derece akıllıca?

                                                                           SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vajinit
Cinsel Organda Sedef Oluşumu
Cinsel isteksizlik
Hyman, Kızlık Zarı
üreme geniş açıklama
Bel Ağrıları İçin Egzersizler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.