Sponsorlu Bağlantılar

Soru:

Karnımın altında ve kasıklarım da şiddetli ağrı ve sancı hissediyorum. Adetim geçmiş olmasına rağmen bu durum normal midir?

Cevap:
Alt karın ve kasıklarda şiddetli ağrı kadınlarda adet dönemlerini işaret eder. Bu ağrılara bazen bel ve belden yukarıya doğru sırta vuran ağrılarda eşlik eder. Bacaklarda his kaybı yada şiddetli ağrı sızı gibi durumlar bayanlarda adeti işaret eder.

Sorunuzun cevabına gelince:
Hayır normal değildir? Alt karın bölgesindeki sancılar genellikle adet zamanlarını işaret eden bulgular olsa da sorunuzda adetinizin bittiğini belirtiyorsunuz. Bu durum adetten sonraki günlerde tehlikeyi işaret eder çünkü normal adet ağrılarından ayrılır. Öncelikle bir kadın doğum uzmanına görünmenizde büyük fayda vardır. Özellikle şu durumlarda acilen bir doktora görünmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Kontrasepsiyon yapılmışsa,
  • Adetimizden sonraki 10-20 gün içerisinde bu ağrılar başlamışsa,
  • Bu ağrı ve sızılara ateş eşlik ediyorsa,
  • Bacaklarınızda şiddetli kasılma nöbetleri baş göstermişse

Kontrasepsiyon: Bir korunmasız ilişkiden sonraki dönemde hamileliği engellemek için yapılan müdahalelere verilen isimdir. Eğer böyle bir hamilelik önleyici müdahale yapılmışsa dış gebelik şüphesi her zaman vardır. Özellikle alt karın bölgesindeki ağrılar ve kasıklara yayılan sızılar dış gebelik şüphesini artıran bulgulardır. Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıdan Sağlık Yorumları
Yazı Hakkında Bir Yorum Yapınız

Google Sayfamızı Beğenir misiniz?
.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Gebeliğin 23. Haftası
Tüp Bebek Uygulamasının Riskleri
Çocuklarda Dikkat Eksikliği
Bilek Ağrısı
Gebeliğin 29. Haftası
Taksoplazmozis
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.