AMELİYAT İPLİKLERİ

Küçük kesiklerden büyük kesiklere kadar, iç organlardaki yırtıkları birleştirmekten protezleri dokulara sabitlemeye kadar çoğu durumda irili ufaklı dikişler kullanılır. Kullanılan ameliyat dikiş ipleri genel olarak eriyen ve erimeyen dikiş ipleri olmak üzere iki şekilde sınıflandırılır. Vücudun dış bölgesinde genelde erimeyen iplikler kullanılır. Ama günümüzde eriyebilen iplikler estetik amaçlı olarak kullanılmaktadır. Eriyen iplikler görünmeyen, alınması gerekmeyen, cilt altında kalan ipliklerdir. Bunlar üç gün veya beş gün sonra alınması gereken dikişler değildir. Kullanılan ipliğin çeşidine göre erime süresi de farklıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Önceden katküt denilen bir iplik çeşidi kullanılırdı. Şimdi ise vitril dediğimiz daha uzun sürede eriyen veya daha değişik versiyonları olan monokril adı verilen çeşitleri vardır. Vitril türü ameliyat iplikleri cilt altında 6-8 hafta gibi uzun süre kalabiliyor. Monokril 2-3 hafta gibi bir sürede eriyebiliyor. Ama vücudun iç organlarının bazı yerlerinde damar bağlanması gereken yerlerde erimeyen iplikler, daha farklı ince narin dokular dikileceği zamanda eriyebilen iplikler kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Maskesi
Sellülit tedavisi ve Vücut bakımı
Karın Germe
Tırnak Bakımı
Tırnak Batması
Meme Küçültme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.