bdry özgl

10 gun öncesi boyun fıtığı ameliyatı oldum yalnız ameliyattan uc gun sonra dikişin iç kısmında ceviz büyüklüğünde şişlik oluştu bu olağan bi durummudur yoksa tehlike arzeder mi lütfen cvp bekliyorum.

Açık ameliyatlarda dokular ve dokular arası yapılar neşter yardımıyla kesilirler. Bu durumda ameliyattan sonra dış kısım dikilse de iç kısımda yaralar kalır yaraların iyileşme sürecinde vücut kendisini ve bu dokuları korumak amacıyla yaraların bulunduğu bölgelerde sıvı artışına gider. Bu durumda ameliyat bölgelerinizde sıvı birikmesi ve bu sıvı birikmesine bağlı ödemler(içi sıvı dolu şişlikler) olması gayet normaldir.

Sponsorlu Bağlantılar

Değerli ziyaretçimiz, önemli bir şeyin olmadığına kanaat getirsek de size ameliyat olduğunuz doktora tekrardan baş vurmanızı ve bu şişliğin gerçek nedenini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Şunu unutmayınız ki doktorunuz her halükarda bizden daha bilgili birisidir. Eğer doktorunuza ulaşamıyorsanız, hastahanelerin genel cerrahi bölümleri size yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  ıyı gunler hocam ben meniskus amelıyatı oldum 2 sene once ama dızınde sıslık var 4 gun o sıslık suruyor ve gectıkten sonra 1 hafta sonra tekrar sısıyor ama agrı yapmıyor yolda yururken rahat yuruyebılıyorum sızce ne yapmalıyım herhangı bı sorun varmıdır? bana yardımcı olursanız sevınırım

  Ferdi güvenir

  Dudağımda küçük bir kitle vardı hastaneye gidip onu aldırdım fakat 3 gündür şişlik var bu normalmidir ?

  Eda

  Merhabalar elimden ameliyat oldum 10 gun oldu dikislerim daha duruyor ama maleiyatli yer cok siski ve cok sertlesdi agri cok sismesi in mesenteri neden olabilir suyada sokmadim desem yyalan olur.

  Elinizdeki dikişleri sudan koruyunuz. Size verilen ilaçları zamanında ve dozajında alınız. Elinizi kalp hizasının üstünde tutmaya özen gösteriniz. Doktorunuza danışarak durum hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun

  Omer onur

  Hacam ben dizimden amiliyat oldum capraz bağlar kopuk ve ön tabia plato ve sağ eminentia kırığı var amiliyat oldum bolgede dikişler de sıkıntı yok az yukarda şişlik var gecen amiliyatan sonra hastaneye gittim enfeksiyondan dolayi temizlik amiliyati yaptilar taburcu oldim yine şişti sizce neden tehlikeli bi durum mu.

  idris akbulut

  1ay önce açık bel fıtığı ameliyatı oldum 2 gündür ameliyat yerimde hafif şişlik var nedeni ve tedavisi teşekkür ederim.

  İdris bey ameliyet yerlerindeki şilikler genellikle içerden kanamalar, iyileşen dokuların salgıladığı sıvılar ya da kötüsü yaranın iltihap kapması olabilir. Bu durumun ciddi sonuçları olabilir. Özellikle ameliyat yerinde ani ateş yükselmeleri oluyorsa acilen ameliyatı yapan doktora başvurmanızı tavsiye ediyorum. Vakit kaybetmeyiniz. Durumunuzun kötüleşmesini istemezsiniz. Geçmiş olsun

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kas Zayıflığı Neden Olur
Alerji
Safra Kesesi Taşları
Anjiyo
Divertikülit Belirtileri ve Nedenleri
Epilepsi Hastalığı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.