Anberin Sağlıkta Kullanılması;

Anber, ısıtıcı ve kurutucu özelliklere sahiptir. Yani vücudu hem ısıtır ve hem de kurutur. Anber toz haline getirildikten sonra şerbet yapılıp içildiği veya merhem yapılıp dıştan sürüldüğü zaman, kapalı gözeneklerin açılmasına yardım eder. Anber, ilaç yapımında kullanılır ve bileşiklere katılır. Pahalı bir madde olduğu için bilhassa zengin kimseler için özel olarak hazırlanan ilaçlara katılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Anber, vücudu ısıtır ve ihtiyarlara karşı gayet faydalıdır, vücudu kuvvetlendirir ve neşe verir. Soğuktan meydana gelen mide hastalıklarına ve bağırsaklarda meydana gelen ağrı sızıya karşı faydalıdır.
Anber, gülyağı ve diğer ısıtıcı yağlarla karıştırılarak burundan damlatılacak olursa, dimağda bağlam ve dier sebeplerle oluşan hastalıkları çözer ve dimağın tabakaları arasındaki tıkanıklıkları açar.
Anberden elma büyüklüğünde koklama tabletleri yapılır. Felç, yüz felci veya kazıklı humma hastalığına yakalananlar bunu koklarlar ve bu koklama onlar için fayda sağlar.
Anberin tütsünde durulduğu veya merhem yapılıp dıştan sürüldüğü zaman, soğuktan meydana gelen başağrısı ve yarım başağrısına karşı faydalıdır. Veba hastalığı yaygın olduğu zamanlarda anber devamlı koklanır veya tütsüsü yapılırsa, ölüme sebep olan kötü havayı temizler.
Anber tütsüsünün dumanı, soğuktan meydana gelen nezle için gayet iyi gelir, dimağı da kuvvetlendirir. Anber gelel olarak bütün sinirleri kuvvetlendirir. Beyni, duyuları ve kalbi aciaib bir şekilde takviye eder, ruhu kuvvetlendirip dinçleştirir ve zindelik verir.
Anber kuvvet macunlarının içine katılır. Özellikle iktidarsız kimselere ve ihtiyarlara tavisiye edilir. Anber, kan yapıcı ve ısı vericidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bir Haftada Kusursuz Cilt
Stent Nedir? Nasıl Takılır?
Kanamalar
Kulak Kiri Nasıl Temizlenir?
Doğal Yollardan Tansiyon Düşürme
Metabolizma
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.