.: Lütfen Dikkat :.


Sitemizde Yayınlanan Reklamları Engellemektesiniz. Oysa Bu Site Yayınlanmakta Olan Reklamlar Sayesinde Gelir Elde Etmekte ve Yayın Hayatına Devam Edebilmektedir. Reklam Yayınlayarak Sizlere Rahatsızlık Verdiğimizin Farkındayız ve Bundan Dolayı Özür Dileriz. Yine de Siteye Girebilmek İçin "Bu Alan Adındaki Sayfalarda Reklam Engelleyici Programın Çalışmaması Gerekmektedir.

reklam_engeli
yukleniyor

Sponsorlu Bağlantılar

Anemi Tedavisi
Kansızlık en çok kadınlarda görülmektedir. Anemi yani kansızlık rahatsızlığının en bilineni ve en çok karşılaşılanı demir eksikliği anemisidir.

Anemi nedir?
Kan içinde farklı maddeler hücreler, taşıyıcılar bulunmaktadır ayrıca kırmızı kan hücreleri (alyuvarlar) ve beyaz kan hücreleri (akyuvarlar)  bulunmaktadır. Kansızlık ya da anemi dediğimiz şey: kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin adı verilen maddenin eksik oluşuna denir.

Hemoglobin seviyesinin optimum değerleri şöyledir!

Erkekler için kanda bulunması gereken hemoglobin miktarı: 13 g/dl
Kadınlar için kanda bulunması gereken hemoglobin miktarı:  12 g/dl

Sponsorlu Bağlantılar

Kan değerlerim nasıl çocuğumda kansızlık var mı?
Bu sorunun cevabı yine çocuğunuzun kan değerlerinde yatmaktadır.

0 – 6 yaş  11 g/dl  6 – 15 yaş arası ise 12 g/dl değerleri altında   hemoglobin  bulunması hemoglobin eksikliğine yani kansızlığa yol açar.

Anemi kansızlık tedavisi
Hastalara oral yolla demir takviyesi yapılır. Demir takviyesinin süresi 1 yıla kadar çıkmaktadır.  Demir ilaçları sabah kahvaltıdan önce ya da akşam yemekten önce alınmalıdır. Aç karnına alınan demir çok daha hızlı emilir. Ağız yoluyla demir almak istemeyenlere ise kalçadan demir enjekte edilir.

Kansızlığa demir eksikliğine iyi gelen besinler
Kansızlığa iyi gelen demir yönünden zengin gıdaların başında üzüm pekmezi gelmektedir.  Yumurta sarısında sakatatlarda( özellikle ciğer) kuru fasulye nohut, kuruyemişler, özellikle de et demir emilimi güçlü bir besindir.


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kasık Fıtığı (İnguinal Herni)
kalça eritme hareketleri
Mide Ağrısı
KARIN AĞRISI İLE HANGİ BELİRTİLER OLUŞABİLİR?
Diyabetik Hiperglisemi Belirtileri ve Nedenleri
Mide Bulantısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.