ANKSİYETE İÇİN ŞİFALI OTLAR
Anksiyete için faydası bilinen birçok bitki vardır. Bu ilaçlar doğal bir çözüm olup herhangi bir ciddi yan etkileri yoktur.

 • Valerian Root: Halk arasında Kediotu olarak da bilinen şifalı bitki iyi bir gece uykusu için sinirleri yatıştıran anti anksiyete bir bitkidir. Valerian root, bitkisel çay olarak bulunabilmektedir.
 • Ashwagandha: Diğer adı Hint Ginsengi olan bitki, sakinleştirici, antikonvülzan ve antispazmodik etkisi önemli olan bir Hint bitkisidir. Ashwagandha anksiyete, panik atak ve fobi belirtilerini giderebilir.
 • Sarı kantaron: Doğal bir antidepresan görevi olan bitki anksiyete için faydalı bir bitkidir.
 • Ginkgo Biloba: Bu ot beyindeki kan dolaşımını artırır ve ruhsal durumu yükseltir.
 • Kava Kava: Piper methysticum olan bitkinin kullanılması bir hafta içinde stresi azaltır. Bu nedenle anksiyete için en popüler otlardan biridir.
 • Ginseng: Stresi azaltmak ve uyarıcı özelliklere sahip bir anti anksiyete bitkisidir. Aynı zamanda duygusal dengeyi korumaya yardımcı olur.
 • Catnip: Nane ailesine aittir. Bilimsel adı Nepeta cataria olan bitki anksiyetede sakinleştirici bir etki oluşturur. Catnip, ayrıca migren ağrılarını tedavi etmek için kullanılır.
 • Papatya: Sadece anksiyete için değil ayrıca uyku sorunları ve mide içinde faydalı bir bitkidir. Düzenli olarak alınan Papatya çayı hastalarda sık sık anksiyete ataklarını önlemek için yardımcı olabilir.
 • Melisa: Limon, nane ailesinin bir üyesidir. Anksiyete için yatıştırıcı bir bitkidir. Bunların dışında stres ve anksiyeteyi azaltarak, uykuyu teşvik eder, iştah artırır ve hazımsızlıktan gelen ağrı ve rahatsızlıkları hafifleştirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  Ya ben panik atak oldum gıttım foktora panık atak d dedı kalbım hızlı carpıyordu ayaklarım bosalıyo ellerım karıncalaşıyordu odan sonra ılac kuullandım bı ara geçtı gıbı oldu sonra daha degısık bısıler oldu sankı mıgdemde boşluk sankı karbım duracak nefes alamıyorum ama gercektende alamıyorum sankı kalbıme bıse yapısıyo cok zayıfım yemek pek yıyemıyorum bı acayıp oluorum hayatım ıyı gene degıstı herseyden bıktım sankı vıcudum tıtrıyo elıme tutuorum gercektekten kalbımın oldugu taraf bole tıtrıyo bı acayıpım ya

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çok Zayıf Olma Psikolojisi
Depresyon Nasıl Geçer? Tedavisi Nasıldır?
Stres
Küme Baş Ağrısı
Relaks Kapsülü
Kleptomani (Çalma Hastalığı)
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.