Benım anüsümde aşırı kaşınma var. Ara sıra da anüsümün kenarında nohut buyuklugunde şişlik ortaya çıkıyor. Bu ne olabilir? Artık dayanamıyorum. Kaşıntı öldürüyor beni yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca kanama olmadığını da belirteyim. Kuru kasıntı. Ek olarak test yaptırdım ancak kurt vb. parazit çıkmadı. Yardımcı olursanız sevinrim.

Anlattıklarınızdan yola çıkarak sizde “hemoroid(basur) başlangıcı vardır” diyebiliriz. Ancak bu söylediğimz kesin bir bilgi değildir. Bu bilginin doğrulanması veya yanlışlanması için mutlaka bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında şu tavsiyelere dikkat ederseniz iyi olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Size kabızlık yapan yiyecekleri iyi tesbit etmenizi ve bunlardan uzak durmanızı öneriyoruz. Özellikle çiğ tüketilen(çiğ köfte gibi) yiyecekler tüketmemeniz gerekmektedir. Bir diğer önerimiz de tuvalet esnasında ıkınmadan tuvalet yapmaya çalışmanızdır. Zira tuvalet sırasında yapılan aşırı ıkınma hareketi hemoroidal yapıları baskı altına alacak ve mevcut hastalığınızın ilerlemesine neden olacaktır. Tuvalet ihtiyacınızı serbest bir ortamda oluruna bırakarak yapmanız, hastalığınızın ilerlemesinin durması açısından çok faydalıdır.

Faydalı olacak bazı linkler aşağıda verilmiştir. Dikkatlice okursanız. Durmunuza uygun sorunu algılayabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Hemoroidin belirtileri

Hemoroid

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kanlı İshal İle Ortaya Çıkan Belirtiler Nelerdir?
Akciğer Hastalıkları
Göğüs Ağrısı İle Başka Hangi Belirtiler Ortaya Çıkar?
Bronşit Nedenleri, Kimler Risk Altında
Sedef Nasıl Bir Hastalıktır? Sedefin Özellikleri Nelerdir?
Damar Ağrısı Nedir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.