Ara Öğünler Kesinlikle Atlanmamalıdır.

Uzmanlara göre vücudumuzun her zaman stabil bir hızda çalışmasını sağlamak için gün içerisinde üç ana öğünün dışında üç ara öğün tüketmek gerekiyor. Çünkü bu sayede vücudumuz tembelleşmeden çalışmaya devam etmiş oluyor. Fakat bazı kişiler ne kadar az yersem o kadar az kilo alırım düşüncesinde oldukları için ara öğünleri pas geçiyorlar. Fakat ara öğün tüketmek, özellikle fiziksel bakımdan az aktivite yapan kişilerde vücudun açlık sinyali almasını ve bu nedenden ötürü vücudu alarm durumuna sokup mevcut yağları depolanmaması için oldukça önemlidir. Ana öğünlerin dışında gün içerisinde üç ara öğün yapan kişilerin yapılan araştırmalar neticesinde metabolizma hızlarının hem daha hızlı hem de daha düzenli olduğu ortaya çıkmıştır. Bu kişilerde fiziksel aktivite olmasa bile vücut yağ yakarak kalori harcamaya devam eder. Bu yüzden ara öğünler mutlaka diyette atlanmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
domates diyeti
Su Diyeti Nasıl Yapılır
Okul Diyeti
Dukan Diyetinin Faydaları ve Zararları
sağlıklı zayıflama diyeti
Genç Kızlar Diyet Nasıl İle Kilo Verebilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.