Ardıç yağı İdrar söktürür, iştah açar,mide ağrı sına iyi gelir, boğaz iltihabının giderir, saç dökülmesine ve kandaki şeker miktarının düşürülmesine yardımcı olur.

Ayrıca selülitlerin giderilmesi, deri hastalıklarının tedavisi ,romatizma ve krampların tedavisi için de kullanılır. Faydalarının yanında yağın fazla miktarda kullanılması yarar yerine zarar verir. Gerektiğinden fazla kullanılması özellikle de böbreklerde tahrişe neden olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kullanım şekli

2-3 damla bir fincan suyun içine damlatılarak kullanılır.

Sürerek kullanımda uygulanacak bölge kolonya ile temizlenir, ve bol miktarda masajla yedirilerek uygulanır. Ayakta oluşan mantar hastalıklarında da sürülerek kaşıntı önlenir.
Masaj yapılarak cilt altında toplanan yağ ve toksit maddelerin terleme yoluyla dışarı atılmasını sağlayarak tedaviye yardımcı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    güzel bilgi

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Göz Otu
Alman Papatyası
Kuru üzüm
Keçi sedefi Otu
Mide Bulantısında Bitkisel Tedavi
Karakafes Otu (Eşek Kulağı) ve Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.