Hymenoptera ailesinden olan böceklerin zehirine allerjisi olan insan sayısı onda birdir. Hymenoptera ailesinden bir böceğin sokması acil tedavi gerektiren ölümcül olabilecek ve anafilaktik reaksiyon denilen bir duruma yol açar. Arı sokmasına reaksiyon belirtileri, gözlerin çevresinde, dilde, dudaklarda veya boğazda şişme, nefes almakta zoruk, öksürme ve hırıltı ve vücucta hissizlik ve kramplar şeklınde ortaya çıkar. Ciltte ürtiker görülür. Dil sürcer ve huzursuzluk, zihinde bulanıklık, bulantı hissi ve kusma ve hatta baygınlık olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  SELAMUN ALEYKUM YAV BENI ESEK ARISI SOKTU NE YAPMAM LAZIM

  Sağlık

  mrb benım sorum kardesımı 23 esek arısı soktu yaklasık 3 hafta once hala gözlerinde sarılık ve bası sureklı donuyor sebebı ne olabılır saygılar

  Sağlık

  ya kardesım 23 esek arısı sokan ınsan rekorlar kıtabına gecmesı lazım o bence 23 sıvrı sınekdır

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İlk Yardım
İnsan Isırması İlk Yardım
Örümcek Sokması İlk Yardım
Kornea Aşınması İlk Yardım
Issırıklar ve Sokmalar
İnme Felç ve İlk Yardım
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.