Arveles nedir ne için kullanılır?

Arveles NSAİİ olarak adlandırılan yani Non Steroid Anti-inflamatuar ilaçlar  grubundan bir ilaçtır. Ağrı kesici olarak kullanılır. Arveles’in Etken maddesi Deksketoprofen (trometamol) dir. Ketoprofen , vücutta iltihaplanma ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak çalışır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yetişkinlerde kullanılan Arvales

Kas ve iskelet sistemi ağrılarında

Dismenore (Adet ağrıları)

Diş ağrıları gibi ağrıların septomatik tedavisinde kullanılan bir ağrı kesicidir.

Arveles Nasıl Kullanılır?

Arveles’i kesinlikle doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanınız. Farklı ağrılarda farklı doz uygulanabilmektedir.

Arveles genellikle günde 3 defa 6 ila 8 saatte bir 25 mg olarak kullanılır.

Ağrı çok şiddetli ise emilimiz hızlandırma amacıyla yemeklerden 30 dk. Önce alınabilir.

Bir doz almayı unutursanız dengelemek için iki doz aynı anda kesinlikle almayınız.

Çocuklarda Arveles kullanımı;

Çocuklarda kullanımı önerilmez.(18 yaş ve üstü içindir)

Sponsorlu Bağlantılar

Emziren Annelerde Arveles Kullanımı;

Arveles mideden emilerek kana karışır ve dokulara yayılır. Dokulardan ise anne sütüne geçer. Bu şekilde  arveles etken maddeleri bebeğe geçecektir. Eğer Emziriyorsanız arveles kullanmayınız. Bu önerilen durumdur. Yine de son kararı doktorunuz verecektir.

Arveles Yan etkileri;

Gerekli etkileri yanında, Arveles bazı istenmeyen etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, gerçekleşirse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyulabilir.

Arveles kullanırken oluşabilecek yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa derhal doktorunuza danışın :

Arvelesin Daha yaygın Yan etkileri

Karın ağrısı, kanlı idrar, idrar miktarı veya sıklığında azalma, baş ağrısı, kan basıncında artış, susuzluk hissi, iştah kaybı, bel ağrısı, mide bulantısı, şişme (yüz, parmak, ayak veya alt bacaklar), solunum güçlüğü, yorgunluk  halsizlik, kusma, kilo almak

Arvelesin Daha az yaygın Görülen Yan Etkileri:

Mesanede ağrı hissi, bulutlu idrar, Zor idrar yapma, ağrılı ve acılı idrara çıkma, sık idrara çıkma isteği, isilik, şişkinlik veya ağız iltihabı

Arveles in Nadir Görülen Yan etkileri:

Sırt ağrısı, rektumda kanama, diş etinde kanama, kan kusma, burun kanamaları, kanlı, siyah veya koyu renkli dışkı, bulanık görüş, vücutta ağrı, göğüs veya karın içindeki yanma hissi, göz renginde değişiklik, titreme, kasılma, ses kısıklığı, deride çatlaklık, ışığa duyarlılık, kasılma, ishal, nefes güçlüğü, boğaz kuruluğu, sinirlilik, gözlerde kızarma, kulak çınlaması,   tırnak çevresindeki kızarıklık veya ağrı veya tırnakların gevşemesi, terlemek, göğüste sıkışma, yutma problemi, hoş olmayan nefes kokusu…

Arveles saklama koşulları;

Arveles çocukların ulaşamayacağı yerlerde ve kutusunda ışıktan ve nemden koruyarak saklanmalıdır. 30 derecenin altında ve oda sıcaklığında saklanması uygundur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Apireks 100 Ml Pediatrik Şurup
Atarax Şurup
A-Ferin Forte Film Kaplı Tablet
A VİTAMİNİ
Yasmin Doğum Kontrol Hapı
Metpamid Şurup Hakkında Her Şey
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.