Arzum Bebe Nemlendirici Cihaz Hakkındaki Yazımız sizlere bu cihaz hakkında bilgiler sunarken ayrıca kuru havanın sağlığa zararları hakkında da bilgiler içeriyor. Bulunduğumuz havayı nelerin kuruttuğu ve bu havanın nasıl nemlendirilebileceği hakkında bilgilerin olduğu makalemiz siz değerli okuyucuların yorumlarını bekliyor. Makalemizin faydalı olması dileğiyle.

Bulunduğumuz Havayı Kurutan Etkenler:

Kapalı ortamlarda kullanılan kalorifer, bir buna benzer çeşitli ısıtıcılar bulunduğumuz havayı kuruturlar. Oysa yaşadığımız çevrenin belirli bir nem seviyesinde olması gerekmektedir. Kuru hava solunum yollarımız olan burun boğazımızı kurutur. Bu kuruluk sağlık açısından ciddi sakıncalar ortaya çıkartır. Kuru hava yoluyla mikroplar hemen hemen hiç bir engelle karşılaşmadan akciğerlerimize kadar ulaşır. Solunum sisteminin en sorunlu rahatsızlıkları kuru hava nedeniyle oluşmaktadır. Diğer yandan kuru hava burun ve ağız gibi organlarımızın iç yüzeylerini kurutur. Bu durum bu organlarımızın çatlamasına ve kanama gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olur. Kuru hava bebeklerde burun içerisindeki mukusun kurumasına ve bebeklerin zor nefes almasına neden olur. Kısaca kuru hava biz insanoğlu için pek de sağlıklı bir şey değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bulunduğumuz Havayı Nasıl Nemlendirebiliriz?

Arzum küçük ev aletleri piyasasının şüphesiz en önemli aktörlerinden birisidir. Bu markanın Bebe Nemlendirici Ürünü bulunduğu ortama sürekli soğuk buhar vermesi sayesinde sorununuza çözüm olacaktır. Arzum Bebe Nemlendiricinin 45 Watt gücünde soğuk buhar ürettiğini ve bu buharın odanızdaki havanın kalitesini sürekli iyi bir noktada tutuğunu söyleyebiliriz. 4.5 LT olan su tankı sayesinde en fazla 28 saate kadar çalışma vadeden arzum bebe nemlendiricinin maksimum buhar kapasitesi ise 260 Ml/saat olarak ölçülüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Buhar çıkış yön ayar düğmesi
  • Ayarlanabilir buhar miktarı
  • Dönüştürücü (Osilatör)
  • Su seviye sensoru
  • Su seviyesi yeterli olmadığında otomatik kapanma
  • Sessiz çalışma

Gibi özellikler ise arzum oda nemlendiriciye artı değerler katıyor.

 

Havayı Nemlendirmenin Başka Yöntemleri Nelerdir?

Bulunduğunuz ortamdaki kalorifer ve ısıtıcıların üzerine ya da yakınına su dolu ağzı geniş bir kap koyabilirsiniz. Temiz bir bezi iyice ıslattıktan sonra ısıtıcıların yakınlarına serebilirsiniz. Özellikle de Astım rahatsızlığı olanların hastaların kuru hava bulunan ortamlardan uzak kalması gerekir. Ortamda bulunan kuru hava solundukça boğazda yanmalara sebep olurken baş ağrısı da yapar. Gözleri ve cildi kurutur. Ortamda bulunan havanın nem seviyesinin %45-60 arasında olması en ideali iken, oda ısısın da 22-24 arasında olması en sağlıklısıdır.

 

Etiketler:

Arzum bebe nemlendirici, arzum nemlendirici, doğal nemlendiriciler, nemlendirici cihazlar, saç nemlendirici, renkli nemlendiriciler, iyi nemlendirici cihazlar, iyonizerli nemlendirici cihazlar, soğuk buhar cihazları

 

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Arzum bebe nemlendirici
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.