AŞERMEK

Aşermek (aşerme), kadın hamile kalıp adet kanaması kesilince, normal zamanlarda vücuttan dışarı atılan hayız (adet) kanı, vücutta kötü sıvı yapmaya başlar. Bu sırada hamile kadının ağzının tadı bozulur, gayri şeyler arzu eder. Hatta bu istek toprak (kil, kireç) ve çamur gibi şeyler yediği olur. Genel olarak bu durumda kadına arzu etti şeyler yedirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde de halk arasında bu tür hasta kadınların bolca erik tükettikleri bilinmektedir.
Bu tür hastaları; kimyon sirke ile ıslatılarak suyu içilirse, toprak ve ekil yeme alışkanlıklarını giderir, bu tür isteklerden korunmuş olurlar.

Eğitimin yetersiz kaldığı doğu ve güneydoğu yörelerinde bu husus uzman hekimler tarafından aile planlanması çerçevesinde ele alınıp kaklımız bilinçlendirilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    zeynepce

    Cok sacma ! Ben hamileligimin basindan sonuna kadar hic asermedim. Bence asermek kadinlarin uydurdugu bir yalan naz ,kapri yapmak icin

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hemanjiom
Huzursuz Bacak Sendromu
Aile Planlaması
Kısırlık Tedavisi
Dolaşım Sistemi Hastalıkları
Kadınlara Normal Doğum Önerisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.