Ayak Terlemesi:
ayak terlemesiİnsanın kendisini en çok rahatsız eden olaylardan bir tanesi de ayak terlemesidir. Ayak terlemesi, ayak kokusunun yanı sıra ayakta bakteri ve mantar üremesine davetiye çıkaran bir durumdur. Ayak terlemesi, hatta genel olarak terleme sempatik sinir sisteminin fazla çalışması ile meydana gelir. Bu da ter bezlerinin daha fazla çalışmasına neden olur.

Yazımızda ayak terlemesinin nedenleri, tedavisi ve bitkisel tedavi kürü izah edilecektir.

 AYAK TERLEMESİNİN NEDENLERİ

Sponsorlu Bağlantılar

  • Kalın çorap giyilmesi
  • Ateşli bir hastalık
  • Vücut ısısının düşmesi
  • Obezite
  • Hormonsal değişiklikler
  • Troid bezi hastalıkları ayak terlemesinin nedenleri arasında sayılabilir.

 

AYAK TERLEMESİNDE TEDAVİ

Tedavide günümüzde dünyada en fazla kullanılan yöntem “iyontofer” adı verilen yöntemdir. Bu yöntemde, hastanın aşırı terleyen uzuvlarına düşük voltajda elektrik akımı verilerek bu sayede, ter bezlerinin daha az çalışması amacını gütmektedir. %80 ile %90 arasında başarı kazanılmaktadır. Bunun yanında ilaç ve krem tedavileri uygulanabilir. Ama bunlar genelde geçici metotlardır.

Tek başına ayak terlemesi varsa ve diğer yöntemler yetersiz kalırsa lomber sempatektomi ameliyatı yapılabilir. Uzmanlar tarafından kesin çözüm olarak değerlendirilmektedir. Bu operasyonda, karın bölgesinde, göbeğin 10 cm kadar kenarından yanlara doğru 7–8 cm uzunluğunda kesilerle yapılan bir ameliyattır. Burada ayak bölgesini etkileyen sempatik sinirler kesilir veya klips konulur. Bu sayede ter bezlerinin çalışması engellenir.

Sponsorlu Bağlantılar

SAĞLICAKLA KALIN

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Teflon Tava
Nasıl Beslenmeliyim
Burun İçinde Sivilce Neden Çıkar?
Ayağım Kokuyor Ne Yapabilirim?
Bağırsak Kurdu
Ani Kilo Kaybı ve Yorgunluk
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.