AZ KALORİ ALARAK KİLO VERMEAz Kalori Alarak Kilo Verme

İstediğiniz miktarda kilo verememenizin en büyük sebebi aldığınız kalori miktarının hep aynı olmasıdır. Vücudunuz bu kalori miktarına alışır ve metabolizmanız aktif çalışmaz. Uygulanan birçok diyette bu problem vardır. Metabolizmanızı hızlandırmak için yapmanız gereken en önemli şey aldığınız kalori miktarını değiştirmektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

İşte metabolizmanızı hızlandırmak için yapmanız gerekenler:

1- Her gün farklı miktarda kalori alın.

  • Örneğin ilk gün 2000 kalori
  • Bir sonraki gün 1800 kalori
  • Üçüncü gün 1600 kalori
  • Dördüncü gün 1400 kalori
  • Ve beşinci gün tekrar 2000 kalori tüketin. 

2- Yemeklerde aldığınız toplam kaloriyi değiştirin.

Her öğün tükettiğiniz kalori miktarı farklı olmalıdır. Kahvaltıda, öğle yemeğinde ve akşam yemeğinde yediklerinizin kalorisi çeşitli olmalıdır. Böylece vücudunuz alınan kaloriye adapte olmaz ve metabolizmanız aktif şekilde çalışmaya devam eder.

3.Tükettiğiniz yemek miktarının bilincinde olun.

Günlük yediklerinizin kaç kalori olduğunu bilirseniz, yakmanız gereken kalori miktarını da bilirsiniz. Vermeniz gereken kilonun bilincinde olduğunuzda yakacağınız kaloriler sizin rehberiniz olur. Her zaman aldığınız kalori Az Kalori Alarak Zayıflamamiktarından daha fazlasını yakmalısınız. Bunu yapmak için kalori takibinin yanı sıra egzersiz yapmanız da gereklidir. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız aldığınız ve yaktığınız kalorileri iyi hesaplamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

4- Tükettiğiniz kalori çeşitlerinin farkında olun. Kilo verebilmeniz için yaktığınız kaloriler aldığınız kalorilerden fazla olmalıdır. İhtiyacınız olandan daha fazla kalori alırsanız sağlığınız tehlikede demektir. Bu sizin hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınızı etkiler. Fazladan alınan bu kaloriler aşırı sodyum tüketimi ile birleşince çeşitli hastalıklara da sebep olur. Hatta ölümcül etki yaratabilir. Ayrıca fazla kaloriler çocuklarınızı da tehdit etmektedir. Aşırı kalori şeker hastalığına sebep olmaktadır. Hem siz hem de çocuğunuz bu sorunla karşılaşmaktadır. Bu nedenle harekete geçmeli ve tükettiklerinize özen göstermelisiniz. Karar verdiğinizde kendinize olan güveniniz de geri gelecektir. Yeniden kendiniz olmak ve sağlığınıza kavuşmak için bunu yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflama Egzersiz Hareketleri
doğal yollarla zayıflama yolları
Konja Lean ile kilonuzu kontrol altında
Zayıflamak İsteyenlere Tavsiyeler
Nasıl zayıflanır
2011 zayıflama yöntemleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.