BACAK AĞRISI

Bacak ağrısı kalça ekleminden topuklara kadar olan alanda meydana gelen herhangi bir ağrı yada rahatsızlığa verilen isimdir. Günümüz toplumunda oldukça yaygındır. Bacaklarda yer alan eklem, kas, tendon, bağ, sinir ve kan damarları gibi herhangi bir bölümün yaralanma yada enfeksiyonu bacaklarda ağrı olarak ortaya çıkar.

Bacak Ağrısı İle Başka Hangi Belirtiler Oluşabilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Kısacası ağrı bacaklarda bir problemin varlığını vurgular. Bacak ağrısı kısa sürebildiği gibi sürekli olabilir. Belirli bir alanı etkileyebildiği gibi tüm bacakta da ağrılarınız olabilir. Bacak ağrıları acı verici, delici veya karıncalanma ile birlikte ortaya çıkabilir. Ağrıya ilave olarak bacakta yanma hissi, iğnelenme yada karıncalanma gibi işaretler de olabilir.

Bacak ağrısı travmalara bağlı olarak sinir yaralanmaları sonucu oluşabilir. Travma ya da diğer belirtilerin yokluğunda bacak ağrısı yaygın olarak kramplar nedeni ile ortaya çıkar. Bazı durumlarda nadiren de olsa sırttaki bir sorun gibi vücudun başka bir yerinde kaynaklı olup bacaklarınıza ağrı olarak yansıyabilir.

Bacak Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Eğer bacak ağrısı ile birlikte başka belirtiler yaşıyorsanız, bunu alanında uzman bir doktor ile mutlaka paylaşın. Bu belirtiler ağrının kaynağının tespit edilmesinde son derece önemlidir.

BURAYA DİKKAT EDİNİZ!!

Bacaktaki bir ağrı daha ciddi olarak derin ven trombozu belirtisi (bacakta kan pıhtısı) gibi yaşamı tehdit eden bir durum olabilir. Bacaktaki kan pıhtısı ise akciğerde pulmoner emboli, kalp krizi ve hatta felce neden olabilir. Eğer hafif egzersiz veya efor sonrası bacak ağrısı yaşıyorsanız yada bacaklarınızda şişlik, sıcaklık ve kızarıklık varsa derhal acil tıbbi yardım alın.

Lomber bölgede (alt sırt bölgesi) kaynaklı olan durumlara bacak ağrısı ile birlikte mesane veya bağırsak kontrolünün kaybıda eşlik etmesi durumu bir sinir sıkışmasının işaretidir. Bu ciddi bir durum olup acil tıbbi bir ortamda en kısa sürede değerlendirilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bel Ağrıları
Kıl Dönmesi Nedir? Nasıl tedavi edilir?
eecp
Kas Distrofisi (Müsküler Distrofi)
Hacamat
Yüz Uyuşması Neden Olur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.