BACİLLUS COAGULANS
Bacillus coagulans sağlık için yararlı olan canlı bir mikroorganizmadır. Spor üreten, çubuk yada çomak şekilli, Bacilli sınıfında yer alan bir bakteridir. Bacillus coagulans, Lactobacillus benzeri ve diğer yararlı bakteriler probiyotiklere benzer şekilde kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ
B. coagulans, Bacillus bakteriler, Bacillus probiyotik, Gram positif sporogenes, L. sporogenes, Lactobacillus sporogenes, Lactobacillus sporogenes, Probiyotik, Probiotique

Sponsorlu Bağlantılar

İSPATLANAMAYAN YARARLARI
Bacillus coagulans özellikle bağırsakla ilgili sıkıntılar için kullanılır. Bunalım, yaş ya da diyet nedenli bağırsak düzensizliklerinde sıklıkla başvurulan besin takviyesidir. Sağlıklı bir barsak ekosistemi için vazgeçilmez bir üründür.

 • Çocuklarda viral ishali de içeren ishal, seyahat ishal ve antibiyotiklerin neden olduğu ishal;
 • Sindirim problemleri;
 • İrritabl bağırsak sendromu (IBS);
 • İnflamatuar barsak hastalığı (İBH, Crohn hastalığı, ülseratif kolit);
 • Clostridium difficile kolit;
 • Bakteriyel aşırı çoğalma;
 • Helicobacter pylori enfeksiyonu;
 • Solunum yolu enfeksiyonları;
 • Kanseri önleme;
 • Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi;
 • Adjuvan bir aşı olarak yararlı olabilmektedir.

BACİLLUS COAGULANS DİĞER BAKTERİLERDEN NEDEN FARKLIDIR?
Bacillus coagulans bakterisinin koruyucu bir kılıfı vardır. Bu kılıf bakterinin asitik içeriğe sahip olan mide ortamından kurtulup hedef organ olan barsağa kadar seyahatini sağlar. Bifidobakteriyum ve Lactobacillus türü diğer probiyotik bakteriler ise bu kılıfa sahip değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

BACİLLUS COAGULANS NASIL ETKİ EDER?
Bacillus coagulans tıbbi amaçlar için nasıl çalışacağını bilmek yeterli bilgi yoktur. Hayvanlar üzerinde yapılan bazı araştırmalar, Bacillus coagulans bakterisinin bağışıklık sistemi fonksiyonunu artırmak ve zararlı bakterileri azaltmakta yararlı olduğunu göstermektedir. Ama insana yapılan güvenilir bir araştırma olmamıştır.

GÜVENLİ Mİ?
Bacillus coagulans kullanımı güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Bu ürünle ilgili insanlarla çalışma yapılmamıştır.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Antibiyotik ilaçlarla Etkileşim: Orta derecede etkileşimi olabilir. Doktorunuzla konuşun. Antibiyotikler, vücuttaki zararlı bakterileri azaltmak için kullanılır. Antibiyotikler aynı zamanda vücudun diğer bakterileri de azaltabilir.
Bacillus coagulans ile birlikte antibiyotik alınması Bacillus’u inaktif hale getirip potansiyel yararları azaltabilir. Bu potansiyel etkileşimi önlemek için, antibiyotiklerden en az 2 saat önce veya sonra Bacillus coagulans ürünlerini alın.
İmmün sistemi (bağışıklık sistemini baskılayıcı) azaltan ilaçlarla Etkileşim: Orta derecede etkileşimi olabilir. Doktorunuzla konuşun. Bacillus coagulans bağışıklık sisteminin etkinliğini artırabilir. Bağışıklık sisteminin aktivitesi azaltan ilaçlar ile birlikte Bacillus coagulans alınması, bu ilaçların etkinliğini azaltabilir.
Bazı ilaçlar bağışıklık sisteminin etkinliğini azaltabilir azatioprin (Imuran), basiliksimab (Simulect), siklosporin (Neoral, Sandimmune), daklizumab (Zenapax), muromonab-CD3 (OKT3, Orthoclone OKT3), mikofenolat (CellCept), takrolimus (FK506, Prograf), sirolimus (Rapamune), prednizon (Deltasone Orasone), kortikosteroidler (glukokortikoidler) ve diğerleri.

BACİLLUS COAGULANS İLE İLGİLİ DOZAJ AYARLAMASI
Bacillus uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Bacillus coagulans dozu için uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler, her zaman, mutlaka güvenli dozlarda etkili olabilirler. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve eczacı, doktor veya diğer sağlık uzmanına kullanmadan önce danışınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bal Neye İyi Gelir
RİBOZ
Kolajen Takviyelerinin Yan Etkileri
GLUKOZAMİN SÜLFAT
BESİN TAKVİYESİ OLARAK KROM
HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.