BADEM SÜTÜ NASIL YAPILIRBadem Sütü Nasıl Yapılır

Badem sütü diğer normal süt için sağlıklı ve harika bir alternatiftir. Badem glutensiz ve düşük karbonhidratlıdır. İyi bir kolesterol dengesi sağlar. Badem sütü hazırlamak için aşağıdaki adımlar izleyiniz:

Sponsorlu Bağlantılar

1. YÖNTEM

1. Adım: Malzemelerin hazırlanması: Badem sütü hazırlamak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacaktır:

  • 1,5 su bardağı veya 220 gram çiğ badem (tuzsuz, pişmemiş);
  • Islatma için 4 bardak ya da 940 mm kaynak suyu veya arıtma suyu;
  • 1 vanilya çekirdeği (alternatif olarak 1/2 çay kaşığı vanilya özü veya ekstresi kullanılabilir)

2. Adım: Bademleri bir gece suda bekletin. Yaklaşık 8 ila 12 saat arası bir süre boyunca suda beklemesi önerilir. Suda bekletmek yumuşamalarını sağlar ama isteğe bağlıdır. Daha sonra üzerindeki su boşaltılır.

3. Adım: Bademleri taze kaynak suyu veya damıtılmış su içine atınız. Daha sonra içine vanilya özü ekleyin ve iyice karıştırın.

Eğer 4 bardak suyun fazla geldiğini düşünüyorsanız, 3 ila 3.5 bardak kullanabilirsiniz veya az ise ekleme yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4. Adım: İsteğe bağlı tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Bunun için pirinç şurubu, bal veya diğer makul sağlıklı tatlandırıcılar eklenir.

5. Adım: Karışımı süzünüz. İyi bir badem sütü için süzmenin güzel yapılması önemlidir. Çok ince bir süzgeçten veya tülbentin altına geniş bir kap konarak süzme işlemi yapılır. Filtreleme ile badem hamuru üste kalacak ve sıvı aşağı süzülecektir. Hamurun içinde sıvı kalmadığından emin olmak için eğer bez ise iyice sıkınız. Süzgeç ise temiz ellerinizle bu işlemi yapınız. Süzgeçte kalan badem hamuru kurutularak yemeklerde kullanılabilir. İyi bir lif kaynağı olduğundan sağlık açısından faydalı hizmetler sunacaktır.Badem Sütü Nasıl Hazırlanır

6. Adım: Badem sütü kapalı şekilde bir buzdolabında 4 ila 7 gün arası saklanabilir. Genellikle tüketilmeden önce çalkalanması gerekir.

7. Adım: Badem sütü yemeklerde diğer besinlerle ve içecek olarak çeşitli şekillerde tüketilebilir.

2. YÖNTEM

1. Adım: 1 su bardağı kuru badem, 3 su bardağı su, 1/2 çay kaşığı vanilya ekstresi veya özü ve Kuru hindistan cevizi ya da hindistan cevizi sütü (lezzet için, isteğe bağlı) tedarik ediniz.

2. Adım: Kuru bademleri çok ince doğrayın.

3. Adım: İyice doğranmış bademleri 1 litre plastik şişe içine dökün ve üzerine 3 bardak su ekleyin. İstenirse ekstra aromalar eklenebilir. Blenderden geçirilmiş kuru Hindistan cevizi ve fındık veya su ile birlikte Hindistan cevizi sütü eklenebilir.

4. Adım: Yarım çay kaşığı vanilya ekleyin.

5. Adım:  Bu karışımı birkaç dakika çalkalayın. Yaklaşık bir gün boyunca buzdolabında saklayın ve gün içinde de sık sık çalkalayın.

6. Adım: Çalkalayın ve iyi beslenme için üzerine mısır gevreği dökün.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
PİRÜVAT
C VİTAMİNİ (ASKORBİK ASİT)
BİFİDOBAKTERİ
SACCHAROMYCES BOULARDİİ
Somon Balığı
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.