BADEM YAĞI
Badem yağı E vitamini açısından zengin bir kaynak olduğu için pek çok yönden şifalıdır. Badem, magnezyum ve kalsiyum gibi bazı temel minerallerin hazinesidir. Ayrıca potasyum ve fosfor,  A, B1, B2, B6 vitaminlerini de içermektedir.

Badem yüksek oranda yağ içeriği vardır. Çiğ badem yağı salata, tahıl ve tost gibi yiyeceklerin tadını artırır. Badem, besleyici bir gıda olmasının yanı sıra, bademin birçok kozmetik faydaları bulunmaktadır.  Badem yağı rengi soluk sarı olup badem çekirdeklerinden çıkarılır. Bademin dışı, E vitamini, D vitamini ve diğer besin bileşenlerini içermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

CİLT İÇİN BADEM YAĞI
Tatlı badem yağı aromaterapi kullanılan en popüler uçucu yağlardan biridir. Saf badem yağı aromaterapi ve masaj terapisinde taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir. Badem yağı her cilt tipi için uygundur. Badem yağı sayesinde güzel bir cilt artık sadece bir rüya olmayacak. Badem yağının faydalarını sıralayacak olursak;

Saf badem yağı, yüz ve vücut masajı için kullanılan en popüler yağdır. Mükemmel yumuşatıcı özellikleri sayesinde derinin su kaybı ve nem emme dengesine yardımcı olur.
Badem yağı diğer nemlendiriciler arasında ayrı bir öneme sahiptir. Badem yağı, tüm cilt tipleri için uygundur ama özellikle kuru veya tahriş olmuş ciltler için şifalı yönü daha ön plana çıkmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yağ aşırı hızla deriye nüfuz etmez bu sayede uzun süre ciltte kalır. Bu da cildin uzun süreli nemli kalmasını sağlar. Badem yağının daha iyi emilebilmesi ve uçucu yağ karışımının derinize nüfuz edilebilmesi için masaj yöntemini kullanmak önerilmektedir.

Bunların dışında badem yağı;

  • Koyu halkaların aydınlatılmasını sağlar.(gözaltı morlukları)
  • Göz çevresindeki kaz ayağı tarzı kırışıklıkları giderir.
  • Cildi pürüzsüz ve yumuşak yapar.
  • Çatlamış dudaklar ve vücut döküntülerini tedavi eder.
  • Hamile iken kullanıldığında doğum çatlaklarının giderilmesine ya da gözle görülür derecede azalmasına yardımcı olur.
  • Badem yağı saçlar için de birebirdir. Bunun için avucunuzun içine birkaç damla badem yağı dökün. Parmaklarınızla kafa derisine hafifçe masaj yaparak uygulayın. Masaj yavaş yavaş küçük dairesel hareketlerle yapılmalıdır. Badem yağının saçınıza parlaklık kattığını hissedeceksiniz.

KOZMETİK ÜRÜN OLARAK BADEM YAĞI
Her kadın güzel görünmek ister. Bunun gerçekleşmesinde badem yağının payı büyüktür. Badem yağının kozmetik avantajları çok sayıdadır. Şimdi size bayanların kullanabileceği diğer alanları sıralayalım.

  • Saç ve tırnak etlerini yumuşatır, besler.
  • Saçları güçlü, kalın ve uzun yapar.
  • Saça parlaklık katar.

BADEM YAĞININ CİLT DIŞINDAKİ ETKİLERİ
Badem yağı sadece cilt yüzeyini korumak yardımcı olmaz. Bunların dışında cilde yumuşatıcı gibi etki gösterir. Deriyi tahriş, iltihaplanmalara karşı korur ve kaşıntı(egzama) büyük ölçüde rahatlatmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kas ağrıları dindirmek için de kullanılmaktadır.

Badem yağı haricen kullanımın dışında dhili olarak da kullanıldığında yarar sağlamaktadır. Badem yağı tüketmek sindirim sistemi için faydalıdır. Etkili bir ağrı kesici olarak kullanılabilir. Düzenli tüketiminin kolesterolü azaltmaya yardımcı olur. Beyin ve sinir sistemi üzerine olumlu etkileri bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kakule Nedir? Faydaları Nelerdir?
AFRODİZYAK BESİNLER
Kapari
Patlıcan
Polen Kapsülü
Mutfağınızdaki İyi Tatlandırıcı Şekerler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.