Bizler konu komşudan ilaç tavsiyeleri almaya bayılırız. Nasrettin Hoca damdan düşünce doktor çağırın diyenleri engellemiş,

-Hayır bana doktor değil damdan düşen birisini çağırın demiş.

Bu kültürümüzde var anlaşılan ki yüz yıllar öncesinde de damdan düşen birileri daha değerliydi.

Bademciklerimiz şiştiğinde aslında iltihap toplamış oluyorlar. Çünkü bademciklerimiz vücudumuzun sigortaları olan lenf düğümlerindendir. vücudumuzdan getirilen mikroplar atıklar vs. buralarda toplanır ve buralarda imha edilir. Tabii bu durumda da bu organlarımız şişerek bizlere de alarm verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu durumda bademciklerimizin şişi insin diye hangi ilacı kullanacağız. Yada bademciklerimizde oluşan şişlikleri hangi antibiyotikle tedavi edeceğiz? Bu soruların belli bir cevabı yoktur. Çünkü bademciklerimizin şişmesine neden olan mikroplar çok çeşitlidir ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Evet iltihap yapan mikropların çeşidine göre ilaç verilmelidir. Bu durumda doktora görünmekten başka çare kalmaz. Aslında komşunuzun size önerdiği ilaç kendisine çok iyi gelmiş olabilir ancak bu, ilacın size de iyi geleceği anlamına gelmez.

Doktora gittiğinizde doktor gözle ve elle muayene eder. Gerekli görürse de sizden örnekler alıp bunları laboratuvarda inceletir. Sonra da bu mikrop çeşidine göre size ilaç verir.  Genellikle doktorunuz ilk görüşte size hangi antibiyotiğin iyi geleceğini bilir. Tahlillere gerek kalmaz.

İşte bütün bunlardan dolayı mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. En iyisini doktorunuz bilir.  Bademcik şişmesi makalemizde daha faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Bademcik İLtihabı tedavisi makalemizi de okuyunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dikkat Eksikliği
Hidrosefali
Orta Kulak Enfeksiyonu (iltihabı) ve Belirtileri
Bebeklerde Kulak Akıntısı
Çocuklarda Alt Islatma Problemi
Çocuklarda El ve Ayaklarda Deri Soyulması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.