Bademciklerimiz boynumuzun her iki yanında gırtlağa yakın konumunda  bulunan dokulardır. Bu dokunun görevi hastalık durumunda vücutta biriken ölü mikrobik kalıntıları depolamak ve zararsız hale getirmektir. Ancak aşırı enfekte olmuş durumlarda bademcikler çokca şişerek sorunun kendisi durumuna gelirler. Bademciklerin şişmesi ve iltihaplanmasıyla “bademcik iltihabı” hastalığı ortaya çıkar.

Bademcik iltihapları özellikle hassas bünyelerde sık sık tekrarlayarak hastaya hayatı dar ederler. Genellikle ilaçla tedavi edilebilen bu yapılar bazı durumlarda cerrahi müdahale gerektirirler.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Mesane Kanseri
Kıl Dönmesi Tedavisi
Lupus Hastalığı
Boyun Düzleşmesi
Kalp Sağlığının Korunması İçin Beslenmeye Dikkat
Karaciğer Yağlanması'nın Belirtileri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.