Bademciklerimiz özellikle ilk gençlik ve çocukluk çağlarında sık sık şişerler, iltihaplanırlar ve doku bozulmaları yaşarlar. Boğazımızın iki yanına yerleşmiş olan bu yapılar vücudun savunma sisteminde önemli bir destek görev üstlenirler. Zira bademcikler, yapıları sayesinde bünyelerine mikrop biriktirerek bu mikropların vücuda yayılmasını engellerler.

Sponsorlu Bağlantılar

Gerek bademcik iltihaplanması gerekse de diğer bademcik sorunları sık sık ilaç alınımına davetiye çıkarır. İlaç alımı konusunda hassas davranıyorsanız ve ilaç alımı konusunun sağlığı daha fazla tehlikeye atacağını düşünüyorsanız size alternatif tedavilerden başka kapı kalmaz.

Şifalı bitkilerle bademcik tedavisi mümkündür. İyi beslenme ve hangi rahatsızlıkta hangi doğal yönteme başvurmanız gerektiğini bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Bademcik rahatsızlıklarını iyileştirecek en güvenilir beş doğal yöntem sırasıyla şöyledir.

Bademcik İltihaplanmasının Doğal Tedavisi:

Tuzlu Su= Ilık bir bardak suya karıştıracağınız bir tatlı kaşığı tuz ile hazırlayacağınız solüsyon bademcik iltihaplanmalarına ve bu iltihaplardan kaynaklı ağrılara iyi gelebilecek önemi bir doğal tedavi yöntemidir. Çünkü tuzlu ılık suyun mikrop kırıcı bir özelliği vardır. Bunun yanında bu hazırladığınız eriyik ağız içerisinin yoğunluğunu artırarak bademciklerden sıvının dışarıya çıkmasına neden olacaktır. Bu durumda bademciklerin şişliği inecek ve ağrı hafifleyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Malzeme: Bir bardak ılık su, bir tatlı kaşığı tuz.

Hazırlanışı: Bir bardak Ilık su içerisinde bir tatlı kaşığı tuz iyice eritilir. Suyun kaynatılmış soğutulmuş ve tekrardan ılıtılmış olmasına dikkat edilir.

Uygulanışı: Bu hazırlanan bir bardak eriyik günde 5-6 defa ağza alınarak boğaza kadar indirilip boğaz iyice gargara edilir. Gargara suyu asla yutulmaz hemen dışarıya çıkartılıp tükürülür. Gargara işlemi sık sık yapılmamalıdır 5-6 günlük kullanım uygun ve doğru olanıdır.

Ham soğan suyu: Soğanın anti septik yani mikrop kırıcı bir özelliği vardır. Soğan suyunun bademcik iltihabını ve bademcik ağrısını yatıştırıcı özelliği Anadolu’nun bir çok yöresinde bilinen bir gerçektir.

Malzeme: bir baş soğan, bir bardak ılık su, bir çay kaşığı tuz.

Hazırlanışı: Bir bardak su kaynatılır, soğutulur ve tekrardan ılıtılır. Bir baş soğan meyve suyu sıkacağından geçirilerek suyu elde edilir(siz bu soğanın suyunu diğer yöntemlerle de elde edebilirsiniz. Ezerek, doğrayıp tuza yatırarak, blendırdan geçirerek vs.) Hazırlana bu iki öğe birbirine ayrı bir kapta karıştırılır üzerine bir çay kaşığı tuz ilave edilip güzelce eritilir.

Uygulanışı: Günde 5-6 kere boğaz güzelce gargara yapılır ve sıvı içilmeden çıkartılıp tükürülür. Fazlaca yapmanız size zarar verebilir. Günde 5-6 kere yeterlidir.

Diğer Doğal Tedaviler:

Yukarıdaki anlatılan solüsyonlar nane suyu, zencefil suyu veya elma sirkesiyle yapılabilecek solüsyonlar dır. Bu şekilde hazırlanacak solüsyonların;

  1. Mikrop kırma
  2. Boğaz ve bademcik dokusundaki şişliği azaltma
  3. Gibi görevleri vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çörek Otu Yağı
Hibiskus Çayı
Karabiber Faydaları
Siyah Hardal
Mine Çiçeği
Evde Bitkisel Sabun Yapımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.