Bağırsak Kurdundan Korunmak ve Bitkisel Tedavi Yöntemi

 Bağırsak kurtlarından korunmak için genel olarak aşağıda belirteceğiniz maddeleri denemenizin yeterli olması ile birlikte, eğer bu hastalığa yakalanmış iseniz bitkisel tedavi yöntemini bu maddelerden sonra açıklayacağız.

 • Bebeğiniz için yemek hazırlarken, temizlik ve hijyen kurallarına üst seviyede özen gösteriniz. Mama kaplarını iyice yıkayınız veya kayantınız.
 • Bebeğinize ilk 6 ay başka bir süte gerek olmadan sadece anne sütü veriniz.
 • Kaynağını bilmediğiniz kuyu suyu ve diğer suları kullanmayınız
 • Tuvaletten sonra ellerinizi bol sabun ile yıkayınız
 • Tırnaklarınızı düzenli olarak kesiniz.
 • Çiğ et tüketmeyiniz.
 • Çengelli solucanların sık görüldüğü yerlerde çıplak ayak ile toprak üzerinde gezinmeyin.
 • Eğer çiğ sebze ve meyve yiyecek iseniz, bol su ile yıkayınız.

bağırsak kurtarıYukarıda belirttiğimiz maddeleri uygular iseniz, bağırsak kurtlarından korunabilirsiniz. Eğer bağırsak kurduna yakalanmış iseniz bitkisel tedavi yönteminde ise kabak çekirdeği, defne yaprağı, sirke, şeftali yaprağı, süt ve nohut ile hazırlanan karışım bu hastalığı yenmenizde etkin bir rol oynayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

 • Bitkisel ilacın hazırlanması:  Bir saat süre ile kaynattığınız şeftali yapraklarını süzün. Ezdiğiniz kabak çekirdeklerini ve ufaladığınız defne yapraklarını, süzdüğümüz su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu macunu, yemeklerden önce bağırsak kurdu olan kişiye bir çorba kaşığı kadar yediriniz.
 • Bir diğer bitkisel karışım ise, kabak çekirdeklerini ezdikten sonra süt ve sirke karıştırıp yine macun kıvamına getirmeniz sonucu oluşacaktır. Bu macunu bağırsak kurdu olan kişiye yemek aralarında bir çorba kaşığı kadar yedirin.
 • Son karışımımız ise, nohutları 1 gün boyunca sirkeyle dolu bir kap içinde bekletiniz. 1 gün sonunda nohutları ezerek lapa yapınız. Yemeklerden önce bir çorba kaşığı kadar bağırsak kurdu olan kişiye yediriniz.

                                                                                                                                                                                                                            SAĞLICAKLA KALINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ayak Parmağı Uyuşması
Şekerin 6 Gizli Kaynağı
Ayak Bileği Şişmesi ve Diğer Belirtileri
Kasık Biti
Gülmenin Faydaları
Kan Gurupları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.